Temat: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Witam,

Z latami nazbierało mi się kilka gier w NTSC, a nie mam konsoli, żeby z je używać, może ktoś ma i chce wymienić na coś innego?

Pozdr.
Mik./Javalonde

2

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Ale te gry to na jakie urządzenie? ;) bo jak na 7800 to jestem zainteresowany...

3

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Raczej Javalonde szuka konsoli 2600jr NTSC i chce się za coś wymienić.

4

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Hej @leonlas, dokładnie tak jak napisał kolega @lopez, szukam konsoli 2600jr NTSC, za którą mogę zaoferować inny sprzęt/gry Atari.

5

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Witam @Javalonde.

Ja posiadam takową (jedną sztukę). Trochę jest zabrudzona (bo taką kiedyś wylicytowałem na znanym portalu aukcyjnym jako uszkodzoną/nietestowaną/niesprawną <- co ostatnio jest całkiem normalne, a wręcz patologiczne), ale jest sprawna (płyta główna). Nawet ma jeszcze folię na aluminiowej blaszce frontowej. Na pewno nie była "grzebana", ani "modowana", więc aktualnie obraz i dźwięk tylko przez "RF-a". Rozmontowałem ją do sprawdzenia umiejętnie, więc nawet jeżeli ktoś pokusiłby się do przeróbki ma łatwiej.

Niestety kupiłem ją jako "golasa" więc nie jest to wersja kolekcjonerska / pudełkowa. Mam też kilka innych gratów do niej w postaci oryginalnych joy-ów, oryginalnego zasilacza (do wersji PAL), oraz kilka kartów z obudowami i bez.

Pozdrawiam.

6

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Cześć @gkd_82, dzięki za odzew, wysyłam do Ciebie PW, może się dogadamy. Pozdrawiam.

7

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Javalonde:
NTSC od PAL różni się tylko kolorami, PAL ma nieco uboższą paletę i inaczej ustawione kolory, poza tym te konsole niczym się nie różnią
edit: nie ma tu różnicy 60Hz/50Hz bo program na kartridżu sam decyduje jak często obraz ma być odświeżany

Ostatnio edytowany przez gorgh (2022-07-28 12:17:51)

8

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Hej @gorgh, to prawda, ale jednak w praktyce, gdy odpalam, niektóre gry to wygląda to za fajnie.

9

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Javalonde napisał/a:

ale jednak w praktyce, gdy odpalam, niektóre gry to wygląda to za fajnie.

Niestety dokładnie tak jest. Jak odpaliłem sobie np. Centipede w wersji NTSC na PAL-owskiej wersji konsoli to myślałem że mam albo uszkodzone TIA, albo że S-VIDEO mod który robiłem nie działa mi poprawnie ;) Zanim się zorientowałem że to wersja NTSC zacząłem dłubać w konsoli i szukać dziury w całym.

10

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

@seban witaj w kubie lol, nagrałem gry na uno2600 i myślałem, że coś nie tak z konsolą :D to to się gry okazały NTSC ;)

11

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Wymieniliśmy się z forumowiczem @gkd_82 (dziękuję) konsolami PAL za NTSC.

Po podłączeniu, mam już całkiem przyzwoity obraz.
Jeszcze nie mam dźwięku ( jedynie szum ), ale próbowałem dopiero na jednym TV, chyba, że ktoś doradzi coś odnośnie tego dźwięku.

Donkey Kong Jr, NTSC
PunBB bbcode test

12

Odp: [Z] Zamienię Atari cosie na Atari 2600 Jr NTSC

Do zamknięcia.