Temat: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

Cześć chłopaki,

Mam takie 1040STFM, które mi podnosi ciśnienie i postanowiłem je wymienić, na jakieś inne coś, co mi nie będzie podnosiło ciśnienia :)))
Ogólnie, nie udaje mi się tam zamontować stacji, która wydaje się jakby większa,
Możliwe, że trzeba zastosować mniejsze dystanse, albo inną stację ( próbowałem 2 różne ).
Nie chce mi się już 4-tego wieczoru z tym walczyć, to dla kogoś z większą cierpliwością :) 

Wady:
- Klawisze funkcyjne są po nieudanym wybielaniu.
- Stacja nie chce się zamontować :)
- Dwa wkręty nieco wyrobione i się kręcą w okółko,
- Na obudowie, nad klawiszem F9 jakaś ryska/kreska, srebrna, próbowałem ją zetrzeć spirytusem, ale się nie udało

Zalety:
- Działa jak trzeba,
- Folia na znaczku :)


PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test

Mogę się wymienić na Atari 800xe, gry na Atari 2600/7800 lub inne cosie.
Masz propozycje - pisz.

Jeśli, ktoś zaoferuje coś bardziej wartościowego, to oczywiście wyrównam różnice, by obie strony był zadowolone.

Jak ktoś ma pytania, to śmiało.

Pozdr.
Mik/Javalonde

2

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

co do stacji i jej " wielkości" to sprawdź czy plyta leży na dolnej obudowie i nic pod nią nie przeszkadza

.

3

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

Dzięki za radę @pablozp, dzisiaj zerknę.

4

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

Były montowane chyba w pierwszych ST takie "grube" stacje jeszcze z dodatkową elektroniką, bodajże 360k. Mam gdzieś taką. Może to taka ma tam iść?

Ostatnio edytowany przez x_angel (2022-07-07 13:44:52)

5

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

@x_angel, wydaje mi się, że właśnie taką próbuje umieścić .. (ta po lewej).. jest wyraźnie grubsza od tej po lewej.

PunBB bbcode test

6

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

Ta po drugiej lewej. :)

7

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

racja :)

8

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

Jest taka jeszcze grubsza, tak gdzieś z 1.5 normalnej i do tego jest elektronika zamontowana (przyklejona) do blachy pomiędzy stacją a zasilaczem - zrobię fotkę albo zaraz poszukam w necie.

Oooo taka:
https://pbs.twimg.com/media/FPDGmnXXIAs … name=small
https://pbs.twimg.com/media/FONk-M1XwAM … name=large

Ostatnio edytowany przez x_angel (2022-07-07 13:27:46)

9

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

Tutaj stacja, ładnie osadzona, nie kołysze się:

PunBB bbcode test

Jednak nie da się domknąć obudowy:

PunBB bbcode test

Z Gotekiem tego problemu nie ma:

PunBB bbcode test

W między czasie odkryłem, że są 2 rodzaje tych bolców, więc możliwe, że stacja musi iść niżej, ale nie mam, krótszych dystansów (tych plastkikowych), żeby to sprawdzić .

PunBB bbcode test

10

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

Stare stacje, z szerokim przyciskiem, mają krótsze dystanse (17,5 mm), niż te nowsze (20 mm). Plastiki są na Thingiverse do wydrukowania:
https://www.thingiverse.com/thing:3219623

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

11

Odp: [Z] Zamienie na Atari 1040STFM na inne cosie

Dzięki @_tzok_, czyli wiadomo o co chodzi :)