Temat: Podpięcie VBXE v.1.2 do... czegoś

Mam prośbę o przekierowanie mnie do tematu, który opisuje aspekty podpięcia VBXE v.1.x (1.2 w moim przypadku) pod monitor/TV. W szczególności czy mogę dorobić kabel SCART i jak go spiąć i inne takie. U Lotharka jest info o VBXE v.2.x i nie wiem, czy do 1.2 będzie tak samo. Z góry dziękuję za pomoc.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Podpięcie VBXE v.1.2 do... czegoś

http://atariki.krap.pl/index.php/Gniazdo_monitorowe Standard Electrona to VBXE 1.x.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

3

Odp: Podpięcie VBXE v.1.2 do... czegoś

Super. Jeszcze jedno uzupełniające pytanie: mogę się pod SCART podpiąć? VBXE się nie spali?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Podpięcie VBXE v.1.2 do... czegoś

Mam kabel do VBXE 1.x i 2.x obydwa dla eurozłącza.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5

Odp: Podpięcie VBXE v.1.2 do... czegoś

Jedno co wiem to nie wolno podłączać VBXE 1.x do monitora Atari SC1435. Raz to zrobiłem i spaliłem DAC'a. Wyjścia składowych RGB nie są zabezpieczone niczym, więc ostrożnie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Podpięcie VBXE v.1.2 do... czegoś

mono napisał/a:

Mam kabel do VBXE 1.x i 2.x obydwa dla eurozłącza.

Masz i używasz czy masz/możesz zrobić i odsprzedać? (pytam dla uściślenia)

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-07-28 21:50:09)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: Podpięcie VBXE v.1.2 do... czegoś

Pin napisał/a:

Jedno co wiem to nie wolno podłączać VBXE 1.x do monitora Atari SC1435. Raz to zrobiłem i spaliłem DAC'a. Wyjścia składowych RGB nie są zabezpieczone niczym, więc ostrożnie.

Dzięki. Nie mam takiego monitora więc mi nie grozi. Ale dobrze wiedzieć.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: Podpięcie VBXE v.1.2 do... czegoś

Pin napisał/a:

Jedno co wiem to nie wolno podłączać VBXE 1.x do monitora Atari SC1435. Raz to zrobiłem i spaliłem DAC'a. Wyjścia składowych RGB nie są zabezpieczone niczym, więc ostrożnie.

Z 2.1 można to robić i polecam sc1435 ma idealne wymiary atari xe :)
Co prawda mi się skończył przy vbxe 2.1 , właśnie sc1435, natomiast dziś jedzie na wycieczkę 300km (Jesionek sprawdzi czy to nie złom).
Za chwilę będę miał jeszcze jednego sc1435, aż zapoluję na trafo włącznik itd...

p.s.
Ja jeszcze pod db9 oprócz rgb/vbxe, mam tam wyprowadzone stereo, wg. std. Duddiego :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-07-29 00:57:10)