Temat: Nowe Atari 65XE

Cześć,
mam nieużywane Atari 65XE od 1990 w orginanym pudełku z zasilaczem i czy używać go do naprzykład gier czy go nie ruszać z pudełka i go zostawić jako nieużywany i naprzykład kupić używanego Atari do 500 złotych?

Ostatnio edytowany przez Piotrek575 (2021-04-05 19:06:48)

2

Odp: Nowe Atari 65XE

To zalezy co chcesz osiagnac. W celach kolekcjonerskich ja bym tego zostawil i kupil druga sztuke do grania. Mysle, ze ze da sie za mniej niz 500PLN.

3

Odp: Nowe Atari 65XE

Jak faktycznie sprzęt nie używany to zatrzymaj jako "lokatę kapitału". Wiesz, są tacy co sprawdzają numer seryjny komputera i sprawdzają, czy numer na pudełku się zgadza.

No właśnie, a zgadza się? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Nowe Atari 65XE

Jeśli dobry stan w boxie ja bym zostawił na półeczce i tak jak koledzy radzili kupił inną do używania na codzień. Ja niedawno swoją 65xe z magnetofonem kilkoma kasetami i dzojem kupiłem za 400.

5

Odp: Nowe Atari 65XE

Pin napisał/a:

Jak faktycznie sprzęt nie używany to zatrzymaj jako "lokatę kapitału". Wiesz, są tacy co sprawdzają numer seryjny komputera i sprawdzają, czy numer na pudełku się zgadza.

No właśnie, a zgadza się? :)

Nie podpuszczaj człowieka, bo jak nigdy nie rozpakowywany to mu "wartość" spadnie jak zacznie sprawdzać :)
A na poważnie - jak pisał lewiS - zależy co się chce osiągnąć, dróg jest wiele. Na co dzień można używać emu, kupić drugą maszynę, do niej magnetofon/stację/sio2x/side itp. W najtańszej opcji 0zł, w droższych i w 1K się nie zmieścisz.
Tak czy inaczej - ja też bym pudełko zostawił w spokoju ;)

6

Odp: Nowe Atari 65XE

Również głos za pozostawieniem pudełka w spokoju, zwłaszcza jeśli nie rozpakowane. Jak Cię takie zabawy "nie kręcą" to go sprzedaj, najlepiej za granicę, a spokojnie kupisz za nie ze 4 sprawne 65XE bez pudełek.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

7

Odp: Nowe Atari 65XE

Zostaw, ewentualnie jak nie ślinisz się na jego widok to sprzedaj komuś kto go doceni. Dla sobie kup taki na którym pograsz bez przeszkód,a za pozostałą kasę pojedź na wakacje.......w przyszłości.

8

Odp: Nowe Atari 65XE

Jeżeli nie zamierzasz nigdy sprzedać: używaj i ciesz się obcowaniem z Atari w świetnym stanie - do trumny sprzętu nie zabierzemy, no chyba, że samo "manie" cieszy Cię bardziej.
A jeśli ma to być lokata kapitału z myślą o sprzedaży - też nie używaj.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-04-06 12:32:14)

9

Odp: Nowe Atari 65XE

Od opuszczenia fabryki/pewexu(?) nie otwarte ani raz? Z tego co pamiętam to te kartony nie były zafoliowane, więc skąd pewność? Jest jakaś fabryczna plomba?

W sumie ciekawie byłoby poznać dokładniejszą historię.

Jednak niezależnie od tego, to jest (wielko-)seryjnie wyprodukowane urządzenie elektroniczne, nie żadna relikwia, i jego przeznaczeniem jest być używanym.
Możesz cieszyć się używaniem egzemplarza w stanie bliskim nowości, albo kupić i odnawiać jakiś niepewny złom z czyjejś piwnicy, być może jadący stęchlizną, albo papierosami, z zardzewiałymi ekranami w środku, z bliskimi przepalenia ścieżkami na folii klawiatury, itd :P

Uwolnić słonia wszystkie N(ew)O(ld)S(tock)-y (!)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2021-04-06 18:37:35)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Nowe Atari 65XE

lewiS napisał/a:

To zalezy co chcesz osiagnac. W celach kolekcjonerskich ja bym tego zostawil i kupil druga sztuke do grania. Mysle, ze ze da sie za mniej niz 500PLN.

Poluję/polowałem na jedno i już za 500 złotych a nie wygląda na stan idealny. Ale niestety niektórzy, kupują choćby miał rzygać atarynkami.

11

Odp: Nowe Atari 65XE

No to albo słabo polujesz, albo wymagania za duże ;)
Ja tam widziałem niedawno:
- 600xl - poszła < 700
- 65XE+CA12+zasilacz - ~400
- 65XE+CA12+zasilacz, kable, boxy na oba - ~480
- w lutym 65XE+XC12+zasilacz+joy+oryginalna gra Janosik - ~400
I nie piszę tu o takich co to "nie mam kabla żeby sprawdzić" albo "pali się czerwona dioda więcej nie sprawdzałem", a ze zdjęć widać, że leżał z rok na wysypisku.

Ostatnio edytowany przez andy (2021-04-06 22:26:32)

12

Odp: Nowe Atari 65XE

Dzisiaj pojawiła się 130XE za 388 zł z magnetofonem i jakimiś kasetami ale znikneła w ciągu 2 godzin.

13

Odp: Nowe Atari 65XE

jj23 napisał/a:

Dzisiaj pojawiła się 130XE za 388 zł z magnetofonem i jakimiś kasetami ale znikneła w ciągu 2 godzin.

Jest na OLX nadal.

14

Odp: Nowe Atari 65XE

Wystawiający na OLX ze względu na "innych chętnych" zaproponował licytację sprzętu w którym "świeci się dioda". Na pytanie o możliwość zapłacenia przy odbiorze nie odpowiedział - w takim razie niech się goni ;)  A ogłoszenie wisi nadal, bo zapewne liczy na zaliczki. Takich "okazji" raczej należy unikać.

Ostatnio edytowany przez andy (2021-04-07 09:00:29)

15

Odp: Nowe Atari 65XE

@SQT
Pisałem wczoraj wieczorem z gościem bo chciałem kupić tą 130 i już była sprzedana , ale fakt wisi dalej na OLX