Temat: Karin Drive i dyskietki DOS-owe PC DD 360KB

Pytanie może nawet bardziej programowe. Czy da się jakoś programowo nakłonić Atari do czytania dyskietek DOS-owych DD za pomocą Karinki? SDX na dyskietkę DOS-ową reaguje krótkim żołnierskim "148 Unknown file system" ale robi to natychmiast więc wydaje mi się, że dyskietkę czyta.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Karin Drive i dyskietki DOS-owe PC DD 360KB

zrób podobnie, tylko trochę inaczej. Odpal driver do FAT'a i zobacz, czy reakcja będzie taka sama.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Karin Drive i dyskietki DOS-owe PC DD 360KB

@perinoid: programowo się da, ale niestety trzeba ściągnąć driver ze znanej strony "napisz.se" :( Ewentualnie dopytać FOX-a, robił własnego DOS-a pod Karinkę...

Sikor umarł...

4

Odp: Karin Drive i dyskietki DOS-owe PC DD 360KB

Pin napisał/a:

zrób podobnie, tylko trochę inaczej. Odpal driver do FAT'a i zobacz, czy reakcja będzie taka sama.

Kurde, to nie mogło być aż tak proste ;-) Załadowanie drivera pozwala na wyświetlenie zawartości dyskietki. CHKDSK określa format na 356KB (~360) ale rozmiar sektora na 1024 bajty (powinno być 512). I o ile katalog daje się odczytać (DIR działa), o tyle próba odczytania jakiegoś pliku już kończy się "144 Write protected or bad sector". Kicha. Szkoda.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Karin Drive i dyskietki DOS-owe PC DD 360KB

Nigdy nie próbowałem, ale jeśli Karinkę da się ogarnąć mydos-em 4,5 (później pójdę dalej bo jestem wygodny).
To wiek temu przenosiłem soft z pc/st itp.

Tylko stacja ogarniała ten format bo miała soft stworzony pod mydos-a.
A jest on ogólnie dostępny.