1

Temat: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

W wolnych chwilach uszyłem obudowę do druku 3D w stylu XE i kartą SD która wysuwa się od góry (strasznie irytowało mnie wyjmowanie karty gdzieś z pod spodu obudowy).
Wchodzi do niej SIO od Lotharka. Jak ktoś będzie chciał się pobawić i zrobić sobie takiego case'a to podeślę pliki. Mam gdzieś jeszcze zakopane parę laminatów do przełączników (jak znajdę to oddam chętnym), w razie czego mam gerbera.

Post's attachments

case_1.JPG 1.41 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

case_2.JPG 1.46 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

case_3.JPG 1.27 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

inner_1.JPG 1.47 mb, liczba pobrań: 1 (od 2020-10-21) 

inner_2.JPG 1.37 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

render.jpg 218.1 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SD_in.JPG 1.31 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SD_out.JPG 1.33 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

view_1.JPG 1.61 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

view_2.JPG 1.44 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Jeszcze STL do podglądu:

Post's attachments

D_sio2sd.stl 501.16 kb, liczba pobrań: 37 (od 2020-10-21) 

G_sio2sd.stl 385.53 kb, liczba pobrań: 19 (od 2020-10-21) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

3

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Zacne. Gratuluję.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Klasa! Gratuluję, świetna robota.

5

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Świetna rzecz. Gratuluję.
Chętnie przytulę PCB do guziczków, jeśli się znajdą ;)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

6

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Ja też poproszę jak znajdziesz jedną sztukę.

Sikor umarł...

7

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Podajcie adresy na PM, wyślę listownie.
Klawisze: https://www.tme.eu/pl/details/sergyauoa … -gy-au-oa/
Ledy: https://www.tme.eu/pl/details/l-153idt/ … lectronic/

8

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Znalazłem cztery sztuki, w tej sytuacji mam jeszcze dwie wolne. Gerber w załączniku:

Post's attachments

Gerber_switch_sio2sd.zip 34.18 kb, liczba pobrań: 13 (od 2020-10-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

9

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Obudowa super, ale jej wykończenie jeszcze ciekawsze. Zdradzisz, czym to malowałeś?

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

10

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Są lakiery strukturalne, ważne żeby zastosować podkład do plastiku.

https://allegro.pl/oferta/boll-lakier-s … gJ2I_D_BwE

11

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Ja bym jeszcze dodał z tyłu gniazdo SIO (przelotowe) - można zmodyfikować projekt lub na małej płytce wstawić gniazdo SIO od Sikora :)

12

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Fajny pomysł. Szkoda, że to nie wersji XL.
(Ale moje SIO2SD w obudowie od magnetofonu 1010 z przelotowym gniazdem SIO też się fajnie prezentuje.)

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2020-10-22 12:27:09)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

13

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Tak własnie powinny wyglądać peryferia do Atari, a nie jakies przypadkowe pudelka.

14

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Myślałem o gnieździe SIO ale właśnie wiąże się to z dodatkową płytką a chciałem jak najbardziej uprościć konstrukcję. Pole do popisu dla tych którzy wymyślą gniazdo SIO montowane na obudowę :)

15

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

W takim przypadku to zamiast dokladac kolejne plytki z gniazdami i przyciskami, lepiej by bylo zrobic całkiem nowa płytkę ze wszyskim pod taka obudowe.

16

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

ZuluGula napisał/a:

W takim przypadku to zamiast dokladac kolejne plytki z gniazdami i przyciskami, lepiej by bylo zrobic całkiem nowa płytkę ze wszyskim pod taka obudowe.

Wszystko można, ale po co mnożyć byty skoro działa. MOIM ZADNIEM dużo ludzi ma SIO od Lotharka dłuższy czas i z tego co wiem to lakier na obudowach się przeciera po pewnym czasie. Więc jest okazja żeby coś z tym zrobić "odświeżyć look" i ergonomię. A dostęp do drukarki 3D w dzisiejszych czasach to już chyba każdy ma.

17

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

ArtiFX napisał/a:

Znalazłem cztery sztuki, w tej sytuacji mam jeszcze dwie wolne. [...]

Heloł, jeżeli jest jeszcze wolna płytka pod klawisze, to chętnie zanabędę. Wiela za to z paczkomatem albo listem Pocztą?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

18

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Zauważam, że mam inne Lotharkowe SIO2SD niż na fotkach. W sensie inne gniazdo SD itp, ale jakoś poradzę :)
Ty masz revised 2020 bodaj tam widzę. U mnie brak "extra keys and leds connectors for customers that fir device inside case/atari/etc".

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

19

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Ja tam wolę oryginał od Lotharka-a :)

20

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Jak to mówią: jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

21

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

uicr0Bee napisał/a:
ArtiFX napisał/a:

Znalazłem cztery sztuki, w tej sytuacji mam jeszcze dwie wolne. [...]

Heloł, jeżeli jest jeszcze wolna płytka pod klawisze, to chętnie zanabędę. Wiela za to z paczkomatem albo listem Pocztą?

Podawaj adres na PM, to wyślę dzisiaj poleconym.

22

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

A niedałbyś się namówić na wyprodukowanie kolejnej sztuki do samodzielnego montażu? W sensie bez kabla SIO, bez sio2sd, obudowa niepomalowana. Taki zestaw obudowa + płytka + przyciski + diody + naklejki na obudowe do zmontowania we własnym zakresie.

Jeślli nie to przygarnę płytkę pod klawisze o ile się nie spóźniłem.

23

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

przebor napisał/a:

A niedałbyś się namówić na wyprodukowanie kolejnej sztuki do samodzielnego montażu? W sensie bez kabla SIO, bez sio2sd, obudowa niepomalowana. Taki zestaw obudowa + płytka + przyciski + diody + naklejki na obudowe do zmontowania we własnym zakresie.

Jeślli nie to przygarnę płytkę pod klawisze o ile się nie spóźniłem.

Mam drukarkę która warta jest około 2 tysia, używam jej do prototypowania głównie do wymiarowania. Kiedy wszystko się zgadza to i tak gotowy druk zlecam firmie która dysponuje drukarkami za 20 tysia. Nie jestem w stanie zapewnić zadowalającej jakości dla siebie a tym bardziej dla innych i kazać za to płacić. Jak podasz mi adres to chętnie wyślę pocztą (ostatnia sztuka).

24

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

ArtiFX napisał/a:
uicr0Bee napisał/a:

[...]Heloł, jeżeli jest jeszcze wolna płytka pod klawisze, to chętnie zanabędę. Wiela za to z paczkomatem albo listem Pocztą?

Podawaj adres na PM, to wyślę dzisiaj poleconym.

Wiesz co, przemyślałem. Na pewno szybko bym się za to nie zabrał, więc szkoda żeby leżało. Niech lepiej skorzysta ktoś inny.
Przepraszam za zawracanie gitary.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

25

Odp: SIO2SD obudowa 3D print - Lotharek

Chyba inni zrezygnowali, to ja bym się pisał na tę ostatnią sztukę. Reszta na PW?

ArtiFX napisał/a:
przebor napisał/a:

A niedałbyś się namówić na wyprodukowanie kolejnej sztuki do samodzielnego montażu? W sensie bez kabla SIO, bez sio2sd, obudowa niepomalowana. Taki zestaw obudowa + płytka + przyciski + diody + naklejki na obudowe do zmontowania we własnym zakresie.

Jeślli nie to przygarnę płytkę pod klawisze o ile się nie spóźniłem.

Mam drukarkę która warta jest około 2 tysia, używam jej do prototypowania głównie do wymiarowania. Kiedy wszystko się zgadza to i tak gotowy druk zlecam firmie która dysponuje drukarkami za 20 tysia. Nie jestem w stanie zapewnić zadowalającej jakości dla siebie a tym bardziej dla innych i kazać za to płacić. Jak podasz mi adres to chętnie wyślę pocztą (ostatnia sztuka).