Temat: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

Wiem ze to brzmi banalnie ale ...

Mam sobie klawiature logitecha ktora sluzy mi wiernie od kilku lat. Ostatnio odkleila mi sie gumowa nozka i za Chiny ludowe nie jestem w stanie jej przykleic z powrotem. Probowalem kilku ogolnie dostepnych tasm dwostronnych, kleju typu kropelka jak i kleju na goraco. Niestety po 1 lub 2 dniach i tak sie odkleja :(

Oczywiscie probowalem odtluszczac gumowa nozke jak i miejsce na spodzie klawiatury aby byl lepszy kontakt.

Macie moze jakies sposoby aby to przykleic na stale ?

2

Odp: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

Tu potrzebny jest klej elastyczny: klej szewski lub butapren. Odtłuszczone powierzchie posmarować cienką warstwą kleju, poczekać ze 20 minut aż dobrze podeschnie i ścisnąć.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

Ja bym spróbował też zmatowić obie powierzchnie i kleił żywicą epoksydową, względnie jakimkolwiek "epoxy".

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

Poprubuje ...

Dzieki za info :)

5

Odp: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

Jeszcze taki hint, oczysc najpierw klej typu "kropelka".

6

Odp: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

Klej szewski zamowiony ....

7

Odp: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

Jak na razie proby przy uzyciu kleju szewskiego sa nieudane :(
Klej ladnie przykleja sie do klawiatury ale niestety nie do gumki i to bez wzgledu na to czy zcisne obydwie czesci do siebie czy nie.

8

Odp: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

to może klej do latek rowerowych? (wulkanizacyjny). Tylko nie wiem, czy przyczepi się do lapka z kolei.

Sikor umarł...

9

Odp: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

Hej,

Próbowałeś poxipol bezbarwny? Najpierw matowisz powierzchnię gumki, myjesz ją IPA a potem poxipol rozrobiony tak żeby było trochę więcej żywicy (składnik A) niż utwardzacza (składnik B) aby spoina była bardziej elastyczna. Jeżeli to nie zadziała no to nie wiem co miałoby przykleić Tobie tę gumkę :)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

10

Odp: Przyklejenie gumowej nozki do klawiatury

A ja zaproponuję klej "Tadam", klej do butów sportowych.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.