1

Temat: Wyjscie napiecia w nowym zasilaczu do Atari.

Czesc,

zmontowalem sobie nowy zasilacz do Atarynki wedlug pewnego schematu. Jednak boje sie go podlaczyc aby nie spalic Atarynki, dlaczego... poniewaz na zasilaczu oryginalnym na wyjsciu mam 5,18V a na nowozrobionym 5,40V.
Wiem ze to niewielka roznica ale jednak roznica. Dlatego mam pytanie do kolegow ktorzy moze sami zmontowali cos takiego lub zakupili cos takiego na aukcji, ile wynosi u Was napiecie na wyjsciu lub moze ktos orientuje sie jakie max. napiecie wytrzyma Atari 800xl.

Ostatnio edytowany przez Rosa (2019-09-09 19:43:53)

2

Odp: Wyjscie napiecia w nowym zasilaczu do Atari.

Układy TTL katalogowe napięcie mają 5V+-5%, czyli od 4,75 do 5,25 V. Pamięci również są na to napięcie. Sprawdź napięcie zasilacza pod obciążeniem, np żarówką samochodową 12V/21W. Wtedy będzie pomiar miarodajny.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Wyjscie napiecia w nowym zasilaczu do Atari.

Pokaż ten schemat to (być może) uda się ustalić, które elementy odpowiadają za regulację napięcia i w jaki sposób można je skorygować.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.