Temat: [S] ATARI 520STE UK QWERTY rozbudowane do 1MB + ew. opcje

Cześć,
Sprzedam ATARI 520STE rozbudowane do 1MB (dołożone 2 oryginalne moduły 256k z innego STE). Możliwość wymiany na 4MB - patrz niżej.
Wersja UK, z oryginalną klawiaturą w "naszym" układzie QWERTY, nie żadna niemiecka, czy francuska z naklejkami.
Komputer został wyczyszczony, pianką, odkurzony w środku, a górna obudowa i klawiatura po rozebraniu, wyszorowana i poprawnie złożona, w dotyku jak nowa.

Fabryczna stacja Epson SMD-380 dotarła do mnie niesprawna, wymieniłem na SONY z własnych zapasów (też z Atari STF lub STE - oryginalny przycisk Eject).
Stacja przedmuchana sprężonym powietrzem, głowica przeczyszczona odpowiednim środkiem, a prowadnice wózka głowicy nasmarowane. stacja Pracuje cicho, nie rzęzi. Sprawne dyskietki można wkładać bez obaw.
Mogę ją wymienić na tego niesprawnego EPSONa zostawiając sobie SONY, w zamian za darmową wysyłkę.
W razie planowania montażu GOTEKa czy innego HxC, mogę wysłać bez stacji również w zamian za darmową wysyłkę.

Na bloku klawiszy numerycznych nie działały klawisze w dwóch dolnych rzędach. Po rozebraniu, przeczyszczeniu styków na PCB i złożeniu wszystkie zaczęły działać - tak było 2 tygodnie temu. Dziś sprawdziłem ponownie i teraz nie odpowiadają inne, również na bloku numerycznym - zdjęcie w galerii. Trzeba by ponownie rozebrać i dokładniej zbadać co im dolega. Może wystarczy dokładniej przeczyścić. Z drugiej strony, do jakich dzisiejszych zastosowań STE, może być przydatny ten blok klawiszy numerycznych? Do arkusza kalkulacyjnego? ;-) Raczej nie do grania czy oglądania dem.

W komplecie z komputerem kabel zasilający (szary, pod kolor ST :-D ) i dyskietka z programami diagnostycznymi - SYSINFO i ST DIAGNOSTIC, oraz Control Panelem.

Testy wykonane zakresie:

1) uruchomienie bez dyskietki, do pulpitu, z monitorem kolor - kabel RGB SCART - OK
2) sformatowanie dyskietki - OK
3) uruchomienie z tej sformatowanej dyskietki, z programami nagranymi w międzyczasie na innej stacji, w innym komputerze
4) uruchomienie SYSINFO - weryfikacja wersji TOS - 1.62 UK (najwyższa fabryczna w STE), wielkości ST RAM  (1MB), obecności blittera - OK
5) uruchomienie ST DIAGNOSTIC, testy RAM - OK, klawiatury - opisane wyżej i na zdjęciu, portu myszy - OK, prędkości stacji dyskietek - OK, portów I/O - OK w zakresie możliwym do przetestowania bez peryferiów (np. drukarki LPT, modemu RS232, instrumentów MIDI)
6) uruchomienie gry z oryginalnej dyskietki, test portu joysticka - OK, dźwięk - OK
7) uruchomienie z zewnętrznego dysku twardego (Ultra Satan) - OK (Ultra Satan nie jest przedmiotem oferty, użyty jedynie do testu portu DMA)

Zdjęcia:
--edit--
https://www.aukcjoner.pl/gallery-demo/27070771.html
-- --

Pasek nad portami MIDI na zadjęciu #6 to oryginalny kolor po odklejeniu naklejki (i umyciu).

CENA WYWOŁAWCZA: 520 PLN + wysyłka: paczkomat Inpost 15PLN, Poczta - zależnie od opcji (Paczka, Paczka+, ubezpieczenie, wartość, itp)

Oferty, tylko tutaj, w postach w tym wątku. Oferty przesłane w inny sposób nie będą ważne. Wygrywa najwyższa oferta zapisana na forum do 2019-06-16 19:59:59 - pamiętaj że posty tutaj czasem długo się dodają, po kilka/naście/dziesiąt sekund. Ja nie mam na to wpływu i ew. reklamacje z tego powodu nie będą względnione.
Licytowane kwoty są bez poniższych opcji.

W razie braku ofert, sprzęt pójdzie na allegro

*** OPCJE ***
1. Darmowa wysyłka przy zamianie działającej stacji SONY na martwą EPSON SMD-380
2. Darmowa wysyłka przy rezygnacji ze stacji dyskietek (np. jeżeli masz wplanach GOTEKa, HxC, itp)
3. Wymiana RAM 1MB na 4MB - 20 PLN
4. Mysz, oryginalna STM1- 50 PLN
5. Dyskietki DD - czyste lub nagrane - to do uzgodnienia na priv - E-mail, nie PM!
6. Inne - pisz na priv.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-06-15 16:50:49)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: [S] ATARI 520STE UK QWERTY rozbudowane do 1MB + ew. opcje

No to ja zacznę: 520.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2019-06-15 16:01:52)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: [S] ATARI 520STE UK QWERTY rozbudowane do 1MB + ew. opcje

No i git :)
Poprawiony link do zdjęć.

--edit--
Przypomniałem sobie że mam cart diagnostyczny, więc sprawdziłem jeszcze działanie samego gniazda cartridge - OK, a także uruchomiłem z carta testy wewnętrzne, te nie wymagające żadnych peryferiów czy loop-backów - OK, wszystko "Pass".

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-06-15 20:49:30)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: [S] ATARI 520STE UK QWERTY rozbudowane do 1MB + ew. opcje

Nigdy nie miałem możliwości obcowania z ST i chociaż zawsze szalenie mi się ten Komputer podobał -  jakoś nie udało mi się go zdobyć...

Moja suma to 600 zł.  Więcej mój budżet nie zdzierzy.

Artur.

5

Odp: [S] ATARI 520STE UK QWERTY rozbudowane do 1MB + ew. opcje

4h30 min do końca aukcji :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: [S] ATARI 520STE UK QWERTY rozbudowane do 1MB + ew. opcje

Artu2tu, maszyna jest Twoja. Napisz na priv, czy reflektujesz na którąś z opcji i którą przesyłkę, z podanych, wybierasz. Ew. podaj nr telefonu, to możemy pogadać o szczegółach.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: [S] ATARI 520STE UK QWERTY rozbudowane do 1MB + ew. opcje

Cieszę się bardzo!

PW.

8

Odp: [S] ATARI 520STE UK QWERTY rozbudowane do 1MB + ew. opcje

Odpowiedziałem e-mailem ;-P

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.