1

Temat: Kasownik EPROM

Cześć,

czy ktoś z was miał do czynienia z chińskimi kasownikami EPROMów ?

chodzi mi o takie coś:

https://www.ebay.pl/itm/Ultraviolet-Lig … SwIOtbU3mZ

Czy to działa i dodatkowo ciekawi mnie ta wtyczka zasilania, wygląda na amerykańską, ale w opisie pisze, że działa 110V-240V.

Może ktoś z was już posiada taki cudo techniki i wypowie się :)

2

Odp: Kasownik EPROM

Mam i używam. Działa bez problemu, także na 230v.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3

Odp: Kasownik EPROM

Super, dzięki za informacje, a wtyczkę zmieniałeś na PL czy przez przejściówkę podłączasz ?

4

Odp: Kasownik EPROM

@lopez poszukaj trochę bardziej, co prawda nie mam takiej kasowarki, ale jakiś czas temu też się im przyglądałem i mam przeświadczenie na 99% że widziałem takie same z wtyczkami do wyboru żeby od razu pasowała Ci do naszych gniazdek. Chyba na aliexpress tego szukałem.

Edit: dobrze pamiętałem, o tu masz np. tyle że drożej, wrzucam tylko jako info że w ogóle takie są:
http://pl.aliexpress.com/item/UV-Eprom- … 82535.html

Ostatnio edytowany przez Mq (2019-04-11 09:53:57)

5

Odp: Kasownik EPROM

Dzięki, faktycznie są też takie wersje, ja szukałem na ebayu bo ostatnio co zamawiałem z ali to albo przychodziło coś innego w paczce, albo nie działało i się powoli zrażam do kupowania tam bo ile można czekać:

czekanie na paczkę, czekanie na zwrot, czekanie na paczkę... ;)

A ponieważ coraz częściej doliczają spore koszty wysyłki to i ceny są praktycznie takie same jak na ebay.

6

Odp: Kasownik EPROM

lopez, jak potrzebujesz coś wykasować, to mogę pożyczyć swoją.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Kasownik EPROM

Dzięki, aktualnie nie mam pilnej potrzeby, ale skoro kupiłem programator to i kasownik się przyda, jak coś będę miał na uwadze :)

8

Odp: Kasownik EPROM

lopez, jeśli myślisz taką kategorią, to powiem ci, że jak kupiłem programator, to też tak na początku myślałem, ale szybko przestawiłem się na EEPROM-y. Zależy co robisz, ale do większości zastosowań zamiast EPROM-u można użyć EEPROM-u, który zazwyczaj ma same zalety, bo najczęściej bierze mniej prądu, kasuje się elektrycznie w programatorze, w razie złego zaprogramowania możesz to łatwo powtarzać bardzo dużo razy, a do tego obecnie EEPROM-y kosztują tyle samo co EPROM-y zwykle a często też są łatwiej dostępne lub nawet tańsze.

Np. do prawie wszystkiego w małym Atari używam Winbond W27C512 wszędzie zamiast EPROM-ów 64/128/256/512.
Do niektórych zastosowań w ST też się nadają (TOS w 6 kościach), do wsadów w stacjach dyskietek itp. również te same kości, coś tam robiłem w C64, też pasowały do wszystkiego.
Do ST z kolei pasują wszelkie flashe 29F010/020/040 i tutaj ta sama sytuacja. Ja Ci powiem, że przestałem używać całkowicie EPROM-ów, a jedyne co, to używam do kickstartów poczwórnych do Amigi, bo takie duże EPROM-y 27C160 to mają odpowiedniki flashowe trochę za drogie.

9

Odp: Kasownik EPROM

W sumie to jak na razie to jedynie wypalałem 2732A do USDoublera (do 1050) i nie udało mi się znaleźć EEPROM aby go zastąpić, ale pewnie są jakieś mądre zamienniki.

10

Odp: Kasownik EPROM

Witam , mam używam i działa :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV