1

Temat: Crystal Sound II

Jaki softem to obsłużę?

Post's attachments

53596238_2120407118249788_4086240449579188224_n.jpg 87.09 kb, liczba pobrań: 2 (od 2019-03-14) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Crystal Sound II

Hej!

No łady okaz :) Pierwszy raz widzę na oczy "Crystal Sound II". Aby odpowiedzieć jakim softem to obsłużyć trzeba by wiedzieć pod jakim adresem lądują próbki oraz czy proces konwersji jest automatyczny, czy wymaga bardziej zaawansowanych kroków niż tylko odczyt z rejestru.

Zakładając maksymalną prostotę projektu można przyjąć że próbka ląduje w przestrzeni $D5xx i że konwersja odbywa się automatycznie (nie potrzeba dodatkowych operacji ze strony komputera). Tak działał np. "A/D converter" czy jakieś tam inne samplery które miałem w rękach.

Aby to sprawdzić możesz na szybko uruchomić prymitywny program testowy: d5smptst.xex.zip

Program odczytuje z prędkością ~15KHz lokację $D500 (tam powinna znajdować się aktualna próbka), następnie umieszcza ją w rej. głośności kanału #0 POKEY-a, dodatkowo zrobiono prosty wykres wizualizujący to co przychodzi z $D500.

Klawisz OPTION wybiera odtwarzanie dolnych 4-bitów rejestru $D500 (czarne tło, ustawienie domyślne),  klawisz SELECT przełącza od odtwarzanie górnych 4 bitów (tło robi się niebieskie). Wciśniecie OPTION+SELECT+START powoduje wyjście z programu (warm start).

ps1) jeżeli proces konwersji nie jest zautomatyzowany, lub jeżeli rejestr przechowujący próbki znajduje się w innej lokacji niż $D500, program testowy nie zadziała. Natomiast jeżeli zadziała, możesz użyć dowolnego oprogramowania dodanego np. do wcześniej wspominanego A/D Convertera. Może to być np. Digital Studio lub Micro Recorder

ps2) Crystal Sound w wersji pierwszej podpinało się po portów JOY-a, jak zbudowana była wersja CART nie wiem, mogę się jedynie domyślać patrząc na zdjęcie ;)

ps3) wywiad z jednym autorów Crystal Sound-a: Marcin Długosz

Ostatnio edytowany przez seban (2019-03-14 22:45:09)

3

Odp: Crystal Sound II

PROTON napisał/a:

Jaki softem to obsłużę?

O rany. Mam coś takiego w swoich zasobach, niestety w dużo gorszym stanie.

4

Odp: Crystal Sound II

Ale cudo!

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC