Temat: Problem z Ultrasatanem

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam serdecznie.

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Atari 1040 STE. Niedawno zdecydowałem się
na zakup do mojego Atari urządzenia Ultrasatan (od Lotharka). Niestety tu pojawił się pierwszy problem, z którym jako początkujący użytkownik nie mogę sobie poradzić otóż Atari po prawidłowym podłączeniu do niego Ultrasatana w ogóle nie współpracuje z urządzeniem. Startuje i ładuje system dokładnie tak, jakby Ultrasatan w ogóle nie był podłączony do komputera. Diody po włączeniu Ultrasatana sygnalizują prawidłową pracę urządzenia. Może ktoś z Was miał podobną sytuację z tym urządzeniem lub wie, czym to może być spowodowane lub ewentualnie byłaby możliwość sprawdzenia mojego Ultrasatana na innym Atari ST u któregoś z kolegów mieszkających w Trójmieście (najlepiej w Gdańsku)?

Pozdrawiam

2

Odp: Problem z Ultrasatanem

Witamy.
A tego US kupiłeś z gotową kartą SD z zainstalowanym sterownikiem i jakimś oprogramowaniem?
Czy może sam przygotowywałeś kartę SD? Opisz jak.

Ew. na PC-cie nagraj na dyskietkę sformatowaną wcześniej w swoim ST jakiś sterownik twardego dysku, na tę potrzebę wystarczy ICD: http://icd.com/atari/adscsi.zip
Zabootuj z tej dyskietki i sprawdź czy US i Twoja karta SD są wykrywane przez driver ICD.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Problem z Ultrasatanem

Dzięki za odpowiedź

US kupiłem od kolegi Lotharka razem z gotową kartą SD z driverem ICD. Tak jak do mnie przyszła tak ją włożyłem do lewego slotu US (bez żadnego kombinowania z nią)

Niestety nie posiadam PC- ta ze stacją dyskietek ale rozejrzę się może ktoś znajomy jeszcze ma takiego PC - ta.

4

Odp: Problem z Ultrasatanem

A masz PC (laptopa?) z czytnikiem SD? Mógłbyś tak zobaczyć czy na tej karcie są jakieś partycje. Tylko lepiej zabezpiecz tę kartę (suwak "Lock" na boku) przed włożeniem do PC.
Zależnie od tego jak ta karta została spartycjonowana w ST, to partycje mogą lub niekoniecznie zostać odczytane przez Windows. Bardziej wiarygodny pewnie byłby jakiś Linux. Można odpalić jaką dystrybucję typu "live-cd" z DVD lub pendrive'a.

UWAGA! PC (przynajmniej Windows), po nie rozpoznaniu partycji, może ochoczo zaoferować że tę kartę sformatuje. Odmów :)

Nie masz w ustawieniach profilu podanego miasta. Może ktoś by ci pomógł lokalnie.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-01-23 12:59:56)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Problem z Ultrasatanem

Kolega z Gdanska ? ktos pomoze - odwdziecze sie za support na najblizym party ?

Grey ? Adas ? Bart030 ? Piter ? ktkowliek ? DRYGIIE ????

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: Problem z Ultrasatanem

Rzecz jasna, dopomożem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio