1

Temat: Programator TL866A

Z uwagi na to, że chcę zrobić sobie przełącznik TOS 1.62 / 2.06 do STE, oraz pobawić się z zrobienie cartriga do XL/XE, być może pobawić się innymi projektami. Potrzebuję zakupić programator do GAL i pamięci, Atmegi etc.

Ja niestety nie mam doświadczenia z programatorami w związku z tym czy możecie napisać czy programator TL866A jest wystarczający do tego typu zabaw? Może jest coś tańszego? czy kupował ktoś z was taki programator z chin (ebay, ali)?

Wiem, że wszystkie te rzeczy można kupić i nie zaprzątać sobie głowy "własną" twórczością, ale chciał bym spróbować zrobić coś samemu.

2

Odp: Programator TL866A

TL starcza... mam i korzystam.

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

3

Odp: Programator TL866A

Potwierdzam, wszystko bierze: epromy, gale itp

Było miło :) Do widzenia.

4

Odp: Programator TL866A

Potwierdzam :)

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

5

Odp: Programator TL866A

Też używam TL866 - na dzień dzisiejszy to chyba najpopularniejszy i najlepszy z tanich programatorów. Polecam.
Programuję nim GAL-e, PIC-e, EPROM-y, EEPROM-y i inne flash-e do wszystkich urządzeń i rozszerzeń, które robię.

Zrobiłem sobie też do niego przejściówkę na większe EPROM-y i można wówczas programować np. kickstarty do Amigi x1/x2/x4.
Płytka PCB adaptera, który zrobiłem pozwala w TL866 zaprogramować kości 27C160, 27C800 lub 27C400. Kości programuje się "na raty" - trik polega na oszustwie, programator myśli że programuje kość 27C4096 (w pełni zgodny napięciowo, ale z innym układem wyprowadzeń), a my ręcznie zmieniamy najstarsze linie adresowe zworkami i w ten sposób programujemy kolejno ćwiartki/połówki układów.
Jak by ktoś potrzebował taką płytkę, to zostały mi dwie sztuki (zrobiłem kiedyś kilka dla amigowców), oddam po 25zł już z wysyłką (samo pcb). Gdyby było większe zapotrzebowanie na takie płytki, to mogę jak by co zamówić znowu.
Wrzucam zdjęcia - widać o co chodzi.
Pomysł z układem 27C4096 nie jest mój, znalazłem w sieci, ale pcb jest mojego projektu.

PS.Sorry, że mnie wszędzie pełno z tymi płytkami PCB, ale taki już ze mnie PCB-maniak:-)

Post's attachments

pcb_adapter.jpg 186.45 kb, liczba pobrań: 3 (od 2019-01-03) 

programowanie.jpg 182.89 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

6

Odp: Programator TL866A

Wezme jedna szt

7

Odp: Programator TL866A

Dzięki chłopaki, zamawiam w takim razie.

Mq - z tego co czytam w opisie tego TL866A (link w 1 poście)  co chcę zamówić to "Devices supporting:EPROM/EEPROM  27 28 29 37 39 49 50 series" to czy nadal do zaprogramowanie kickstartu Amigi nadal będę potrzebował twojego adaptera skoro niby programuje kośći 27?

Chociaż na początek bardziej interesuje mnie zrobienie dual TOS'a dla STE a tutaj z tego co znalazłem wystarczą pamięci W49F002U a one są dość tanie.

Z amigą to pewnie ciężej bo z tego co patrzę to wszystkie podane przez ciebie pamięci są kasowane UV więc trzeba by zapewne dokupić lampę.

8

Odp: Programator TL866A

Musisz poczytać które konkretnie kości programuje, bo jak kiedyś pamiętam, to nie programował 27C400 i chyba nadal nie programuje - ale może to być kwestia oprogramowania firmware, nie wiem. Kickstart w Amidze ma układ wyprowadzeń taki jak kość 27C400, a kość 27C4096, którą TL programuje jest w działaniu praktycznie identyczna, tylko ma inny układ wyprowadzeń, więc potrzebna jest przejściówka.
Natomiast żeby zrobić kickstart x2 lub x4, to używa się kości 27C800, a najczęściej 27C160, bo ta jest najpopularniejsza i najkorzystniejsza cenowo. Obie kości mają obudowy DIL42, więc w TL866 żeby je wsadzić w podstawkę 40-pin, to musiał byś użyć młotka, albo najlepiej kilofa:-)
Gdyby natomiast okazało się że TL866 miał by programować kości 27C400, to w zasadzie można w ten sam sposób zaprogramować też 27C800 i 27C160, tylko by trzeba odgiąć najstarsze nogi adresowe i podpinać je kolejno pod masę lub plus zasilania programując po kawałku.

9

Odp: Programator TL866A

Mq, ja też wezmę.... mozę pójść przesyłką z Sonari.

pozdr.

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

10

Odp: Programator TL866A

Ok, no to już nie ma. Szczęśliwcami okazali się _kriss_ i pancio.net

Ostatnio edytowany przez Mq (2019-01-03 12:50:14)

11

Odp: Programator TL866A

OK, a ile kosztuje ten programator, może bym się dorzucił do przesyłki i przy 2 szt było by taniej?? Czy da sie programować kości m.in. do TOS-ów ?

12

Odp: Programator TL866A

@yamahalodz: przy takich rzeczach jak się kupuje w Chinach, to przesyłki są zwykle za darmo. A jak byś kupował dwie sztuki, to zrób osobne dwa zakupy w odstępie kilku dni czasu, żeby właśnie szły osobnymi przesyłkami. Mała przesyłka przechodzi bez bólu, a większa ma duże prawdopodobieństwo że pójdzie na cło i vat. Przesyłka z 2-3 takimi programatorami, to obstawiam, że trafi na 90% do urzędu celnego.

Co do kości TOS-ów, to tak, da się programować.

13

Odp: Programator TL866A

Dokładnie, im mniejsza paczka tym lepiej ;)

Cena to ok 215zł (płacone revoult) i wysyłka za free więc szkoda zachodu :)

Ostatnio edytowany przez lopez (2019-01-03 18:53:59)

14

Odp: Programator TL866A

Aaaa no tak, nie pomyślałem, racja:)