Temat: Satan Disk i śmieci w folderze

Panowie
Robiłem trochę manewrów na plikach w swoim Satan Disku na karcie SD zrobionej z obrazu ogólnie dostępnego w sieci.
I po przekopiowaniu trochę plików i folderów z partycji C na partycje D, W kilku folderach na D są śmieci.  Hmm.
Ani tego skasować, ani przenieść , ani zmienić nazwę.  Nic z tym nie można zrobić.
I teraz zapytam
Czy coś z tym można zrobić ?. 
Czy jest jakiś soft do naprawienia struktury plików, katalogów itd.
Wolałbym nie kasować całej karty SD, 
Jak naprawić wybrana partycję na karcie, lub dysku, bo i na dysku twardym kiedyś też coś takiego miałem.

2

Odp: Satan Disk i śmieci w folderze

Jaki masz model ST i wersję TOS?
I jakiego drivera używasz? Jeżeli ICD Pro, to tam na drugiej dyskietce jest program icdfix, czy fixicd... czy jakoś tak. Ew. inne programy typu Diamond Edge, lu zapewne inni podpowiedzą więcej.

Ale jeżeli to problem ze "złym DMA" to możesz już utraconych plików nie odzyskać. Dawno używasz tej konfiguracji ST i Satana?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Satan Disk i śmieci w folderze

Dokładnie to jest tak
Teraz to się stało w Mega ST2, ale kiedyś juz miałem taki przypadek.
I było to w całkim innym ST, chyba 1040 STFM.
Mam  w Satanie uruchomiony obraz chyba Putnika 1GB na Sd.  I tam sa 3 partycje. 
Pierwsza jest taka że widać ja pod ST i pod PC. (nie wiem jak coś takiego zrobić na twardym dysku, żeby jedna z partycji woidoczna była i pod ST i pod PC. Ale nie o tym wątek.)
I na tą partycje pod PC nagrałem sobie trochę gier i programów.   
A na ST chciałem te gry i programy przenieść na partycję E, żeby na tą pierwszą znowu na PC coś sobie dograć.
PC widzi tylko ta jedną partycję.  I w trakcie przegrywania dostałem jakiś komunikat że nazwy sie powtarzają, i czy ponowić próbę zapisu, i jakiś błąd.  Po ponownym uruchomieniu partycja C jest OK i wszystko na niej jest,  Na partycji D też wszystko OK, a na E to co wcześniej było jest OK a w kilku folfderach które przegrywałem pojawiają się między normalnymi plikami jakieś pliki ze śmieciowa nazwą. jakieś krzaczki, strzałki itd. I to nie przeszkacza, ale nie da się tego ani skasować ani skopiować, ani zmienić nazwę, Cały czas jakiś dziwny komunikat.
Robię to pod  EMU TOS.m (6 chip (1.04))   skrackowany do obsługi dysków IDE.  Mam kontroler IDE w MST2 i do zbotowania systemu z dysku wymaga TOS'a 2.06, ale nie jest łatwo w MST uruchomić Tos 2.06, więc zainstalowałem EmuTOS na bazie Tos'a 1.04 ;).  I na tym Emutosie botuje sie IDE OK.  Czciałem też z Satana na dysk cos poprzegrywać, ale jest tak samo.  Część się przegrała OK a część w środku ma krzazki.  NA dysku mam driver od Scsi TOOL.  HDDriver nie chciał mi nagrać na IDE sterownika.

4

Odp: Satan Disk i śmieci w folderze

Program który miałem na myśli to CLEANUP.PRG, a nie icdfix (pisałem "z głowy... czyli z niczego" -:D ).
Nie wiem czy zadziała na partycjach z tego obrazu Pery, ale chyba nie zaszkodzi spróbować. Powinien uruchomić się z dyskietki, co ma w Twoim przypadku taką zaletę, że na Twoich partycjach do czasu ich naprawy, lepiej nic nie instalować (a Diamond Edge chyba wymaga instalacji).
Oczywiście na wszelki wypadek lepiej zrobić backup całej karty, chyba najprościej na PC. Dodatkowo w tym CLEANUP.PRG jest opcja przebiegu testowego, bez faktycznego naprawiania, więc przynajmniej na początek sprawdzisz czy cokolwiek jest naprawialne.

A co do partycji TOS&WIN, to ja wolę mieć taką na osobnej karcie SD. Karta podstawowa z partycjami tylko ST-kowymi siedzi cały czas w ultraSatanie, a druga z partycją TOS&WIN 500MB jest do przenoszenia plików z PC.

Post's attachments

ICD Pro 6.5.5.zip 1.07 mb, liczba pobrań: 5 (od 2018-11-03) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Satan Disk i śmieci w folderze

...ale Atari-User ma SatanDiska, nie UltraSatana, więc ma tylko jeden slot na kartę.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.