1

Temat: Reset sio2sd ultimate

Witajcie. Czy mając ultimate i sio2sd da się wykonać z klawiatury zimny reset, ale tak aby po restarcie znaleźć się w konfiguratorze sio2sd zamiast ładowania obrazu, który jest zamontowany w D1?

2

Odp: Reset sio2sd ultimate

Nie koniecznie tędy droga.

Konfigurator możesz przecież odpalać z SIDE LOADERA U1MB, jest to zwykły plik XEX.

3

Odp: Reset sio2sd ultimate

pajero napisał/a:

Nie koniecznie tędy droga.

Konfigurator możesz przecież odpalać z SIDE LOADERA U1MB, jest to zwykły plik XEX.

Niestety temat mnie przerasta. Można prosić łopatologicznie?

4

Odp: Reset sio2sd ultimate

Bierzesz plik selektora (masz nagrany na karcie SD), kopiujesz go na Side2 i stamtąd możesz go uruchomić np. Z poziomu Side2 Ladera. Będzie działać.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Reset sio2sd ultimate

Tylko że trzeba mieć SIDE2.

Właściwa odpowiedź brzmi: da się :)


W U1MB ustawiasz system QMEG, co da możliwość wykonania w każdej chwili zimnego startu komputera po wciśnięciu Shift+Reset. W menu Ultimate też chyba jest możliwość ustawienia kombinacji klawiszy do resetu komputera (teraz dokładnie nie pamiętam, ale sprawdzę wieczorem).
Przed wykonaniem restartu komputera w SIO2SD trzeba zrobić dwuklik klawiszem Shift, aby SIO2SD przeszło we właściwy tryb.  Obojętnie co będzie wtedy w D1 - po wykonaniu zimnego startu (Shift+Reset) zostanie odczytany Configurator.
Można dodatkowo w menu SIO2SD ustawić uruchamianie Configuratora przy każdym włączeniu urządzenia - wówczas przy włączaniu Atari (i tylko wtedy) Configurator wczyta się automatycznie ignorując plik podmontowany do D1.

Ostatnio edytowany przez larek (2018-08-22 08:25:54)

6

Odp: Reset sio2sd ultimate

OK, więc spróbuję. Trzeba się będzie polubić z q-megiem, którego Larek tak zachwala w filmach :)

Ostatnio edytowany przez piomet (2018-08-22 08:21:10)

7

Odp: Reset sio2sd ultimate

larek napisał/a:

Przed wykonaniem restartu komputera w SIO2SD trzeba zrobić dwuklik klawiszem Shift,

To działa.  U mnie sprawa jest jednak taka, że atarkę mam zamontowaną w obudowie itx bodajże. W środku  upchane sio2sd i klawisze K1-K4/Shift wypuszczone na zewnątrz. Funkcje: start, select, option i reset mam w podłączonej klawiaturze ps/2. Myślałem, że atari postawię gdzieś w "ukryciu" i nie będę zmuszony sięgać ani do guzików sio2sd, ani do wyłącznika.

Ostatnio edytowany przez piomet (2018-08-22 19:58:33)