1

Temat: [S] Atari 520STFM Gotek 2MB RAM

Do sprzedania ładny Atari 520STFM.

- rozszerzona pamięć do 2MB (czyli w sumie mamy 2080STFM:-))
- zamiast stacji dyskietek zainstalowany Gotek z oprogramowaniem FlashFloppy
- TOS 1.04 najnowsza wersja w STFM, oryginalny, niemiecki (oryginalne kości Atari)
- układ klawiatury również niemiecki

Stan oceniam na bardzo ładny, w pełni sprawny i zadbany (jak na swoje lata oczywiście).
Obudowa ma ładny równomierny kolor, nie jest pożółknięta, klawisze bielutkie. Obudowa ani klawisze nie były wybielane, egzemplarz jest po prostu ładnie zachowany.

Komputer ten pochodzi z mojej prywatnej kolekcji, został przeze mnie gruntownie odrestaurowany i miałem go dla siebie do użytku na co dzień jako podstawowy egzemplarz do grania.
Sprzedaję, ponieważ przesiadłem się na STE i teraz STFM leży w szafie i nie jest używany...
Komputer trafił w moje ręce około rok temu. Został przeze mnie rozebrany na czynniki pierwsze, wszystko umyte, wyczyszczone w najdrobniejszych zakamarkach (każdy klawisz osobno wyszorowany szczoteczką itp:-)).
Robiłem go dla siebie i uważam, że jest porządnie zrobiony.

Obudowa i klawiatura to wczesna wersja STFM z czerwonymi diodami i wnęką na stację dyskietek z szerokim przyciskiem.
Płyta główna pochodzi z nowszej wersji - miałem taką dodatkową lepszą płytę w dużo nowszej, jednej z ostatnich rewizji, z ostatnim TOS-em 1.04, oraz nowszy lepszy zasilacz, więc sobie przełożyłem.
Rozszerzenie pamięci było już zamontowane na tej płycie głównej (nie przeze mnie). Działa bez zarzutu, więc nic więcej w nim nie grzebałem. Chciałem dołożyć więcej pamięci, żeby było 4MB, ale ostatecznie zdecydowana większość gier działa na tych 2MB, więc nie było sensu tego zmieniać i odpuściłem.

Gotek jest nowy. Zanim podjąłem decyzję o sprzedaży tego komputera używałem do niego innego Goteka, którego mam luzem na kabelkach i przenoszę między komputerami.
Ponieważ przerobiłem już kilka Goteków i trochę się tym zajmuję, postanowiłem tutaj zainstalować nowy egzemplarz.
Gotek jest przerobiony i posiada:
- nowe oprogramowanie FlashFloppy
- wyświetlacz OLED, na którym możemy wybierać obrazy dyskietek na pendrivie
- trzeci przycisk do nawigacji po folderach i wyboru obrazów dyskietek
- głośniczek imitujący dźwięki prawdziwego flopa
Wartość samego tylko Goteka to jakieś 160-180zł.
Gotek jest zamontowany w obudowie Atari bez żadnych jej przeróbek, wszystko jest dopasowane do istniejącej wnęki po stacji dyskietek i do oryginalnych mocowań flopa.

Na komputer nie daję z racji wieku gwarancji, ale możemy się umówić na gwarancję rozruchową.

Sprzedaję sam komputer, jak na zdjęciach, bez żadnych dodatkowych kabli czy akcesoriów.

Za cały komputer wyobrażam sobie cenę 550zł +wysyłka kurierem 24zł

Post's attachments

1.jpg 74.23 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

2.jpg 85.32 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

3.jpg 71.34 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

gotek ff.jpg 78 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

gry.jpg 218.81 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-02-16) 

info.jpg 108.81 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: [S] Atari 520STFM Gotek 2MB RAM

Znalazłem jeszcze dwa zdjęcia wewnątrz (robione już jakiś czas temu, jak czyściłem i składałem ten komputer).
Tak wygląda w środku, widać rozszerzenie pamięci, widać też pamięć 512kB na płycie, która jednakże jest odłączona a w jej miejsce pracuje rozszerzenie.

Widzę, że na jednym i drugim zdjęciu są wsadzone inne kości TOS. Pamiętam, że wtedy testowałem kości z TOS-em 1.02 z innej płyty, stąd mogły się pojawić na zdjęciu. W każdym razie w przedmiotowym komputerze są kości z TOS-em 1.04 -tzw. Rainbow TOS.

Reszta na zdjęciach przedstawia stan faktyczny i rzeczywisty. Widać też lepiej kolor klawiatury - jest idealna. Zasilacz też to jest ten, który jest w środku.

Płyta jak widać w poszukiwanej, jednej z końcowych rewizji w produkcji ST. Rewizja I - bardzo fajna do rozbudów itp. Moim zdaniem jeśli ktoś chce STFM-a, to bardzo warto mieć właśnie tą rewizję.

Dodam jeszcze, że cena jest do negocjacji, więc jeśli chcesz mieć takiego kompa, a jedynie ona jest przeszkodą, zapraszam do kontaktu, na pewno się dogadamy:-) Rozważę też propozycje sprzedaży np. bez Goteka, albo inne kombinacje.

Ostatnio edytowany przez Mq (2018-02-19 22:27:19)

Post's attachments

20170804_130513.jpg 312.85 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20170804_142616.jpg 258.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

3

Odp: [S] Atari 520STFM Gotek 2MB RAM

Promocja! Obniżka! :-)

Nowa cena ___450zł___

Cena już zawiera koszt przesyłki kurierem.

4

Odp: [S] Atari 520STFM Gotek 2MB RAM

Do zamknięcia. STFM pojechał na Słowację.