1

Temat: Quickjoy II Turbo SV-124 - jak okablować?

Witam,

W moje ręce wpadły zwłoki wspomnianego: Quickjoy II Turbo SV-124.
Są płytki, obudowa, ale brak jest kabli pomiędzy płytkami z rączki a "płytką główną".
Niestety nie mam drugiego dla porównania, dlatego zwracam się z prośbą o pokazanie jak to cudo powinno być okablowane, najlepiej w postaci zdjęć.
Oczywiście celem jest, żeby działał autofire :)

Z góry dzięki i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Pozdrawiam
Konrad

2

Odp: Quickjoy II Turbo SV-124 - jak okablować?

Bry, mam takowy dżojstik. Mogę rozebrać i podesłać zdjęcia. Napisz e-mail przez forum, to odpowiem z załącznikami. Może to potrwać kilka dni.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

3

Odp: Quickjoy II Turbo SV-124 - jak okablować?

A po co robić tajemnicę? Dawaj tu zdjęcia.

4

Odp: Quickjoy II Turbo SV-124 - jak okablować?

Przepraszam że tak długo trwało.

Myślę że na podstawie kolorów przewodów powinno się udać. Są dwa czerwone przewody na zdjęciach. Jeden czerwony łączy małe płytki górnego i przedniego fire. Na zdjęciach nr 2 i 3 oznaczyłem go jako "czer. 1". Drugi czerwony, idzie z płytki przedniego fire do płytki w podstawie. Pozostałe kolory się nie powtarzają.
O przewody z wtyczki od komputera do płytki w podstawie nie pytałeś, więc nie załączam, ale jakby co to mam pstryknięte.

Gdyby coś nie jasne, to dopytuj. Nie chcę mieć na sumieniu Atari, ani żadnego innego sprzętu :) Na allegro widywałem takie "zewnętrzne" testery joysticków (najczęściej chyba w dziale Amiga).

Powodzenia.

Post's attachments

IMG_8958_ShU.jpg 249.91 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-01-07) 

IMG_8959_ShU.jpg 267.1 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-01-07) 

IMG_8960_ShU.jpg 289.15 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-01-07) 

IMG_8961_ShU.jpg 220.72 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-01-07) 

IMG_8963_ShU.jpg 195.73 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-01-07) 

IMG_8964_ShU.jpg 273.04 kb, liczba pobrań: 1 (od 2018-01-07) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Quickjoy II Turbo SV-124 - jak okablować?

Cześć,
Serdecznie dziękuję za zdjęcia.
Jeden joystick ożył w 100% łącznie z autofire.
Drugi - działa w 100%, ale bez wspomnianego autofire. Być może jest bardziej pochlastany niż mi się wydawało, a może coś pomieszałem.

Tak czy inaczej -  zdjęcia bardzo, bardzo pomocne.

Pozdrawiam
Konrad

6

Odp: Quickjoy II Turbo SV-124 - jak okablować?

Mi też się przyda. Mam takiego z uciętym kablem, kabelek za to w Pythonie, w którym jest połamany docisk kierunków. Się przełoży i chociaż jeden będzie dobry ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.