Temat: Rozmyty obraz w Atari 600 XL :(

Wydaje mi sie iz w moim Atari 600 XL obraz jest troche rozmyty (podwojny). Probowalem podkrecic potencjometrem ktory jest w dolnej pokrywie ale nic to nie zmienilo.
Polaczenie testuje na wyjsciu monitorowym Atari i SCART w telewizorze. Czy to tak ma byc czy moge jakos to poprawic ?

Post's attachments

image1.jpeg 916.88 kb, liczba pobrań: 62 (od 2017-12-14) 

image2.jpeg 746.31 kb, liczba pobrań: 35 (od 2017-12-14) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Rozmyty obraz w Atari 600 XL :(

Wygląda normalnie. U mnie jest podobnie. Niestety, to urok wyświetlania "starego" sygnału na nowych monitorach. Poprawa - można założyć Sophię od Simiusa i wyprowadzić wtedy sygnał po RGB. Będzie ostro, ale nie tak klimatycznie ;-) I trochę się pewne efekty gubią.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: Rozmyty obraz w Atari 600 XL :(

Myslalem o modyfikacji Super Video (http://ftp.pigwa.net/stuff/collections/ … rvid2.html)

4

Odp: Rozmyty obraz w Atari 600 XL :(

perinoid napisał/a:

Wygląda normalnie

Wygląda normalnie jak z RF. Pytanie teraz skąd ten obraz - z monitorowego, czy z antenowego?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Rozmyty obraz w Atari 600 XL :(

Jak pisalem z monitorowego

6

Odp: Rozmyty obraz w Atari 600 XL :(

Nie mam doświadczenia z 600XL, ale wygląda to trochę kiepsko. Jaki monitor?

Ostatnio edytowany przez Bluki (2017-12-15 20:26:25)

7

Odp: Rozmyty obraz w Atari 600 XL :(

Ups - piątkowy skrót myśli miałem i przeskoczyłem za wyraz "monitorowym".

Próbowałeś inny zasilacz (to nie żart)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Rozmyty obraz w Atari 600 XL :(

To akurat TV LCD Sony bravia 40inch (8 latek ale bez problemowy).
Nie probowalem na innym zasilaczu, ale sprobuje.
Jak sobie przypomne moje "mlodziencze czasy" i obraz zyleta z mojej 800 XL i CRT TV to sie zastanawiam czy nie sprawic sobie jakiegos takiego starego TV do Atari i konsol.

9

Odp: Rozmyty obraz w Atari 600 XL :(

A widzisz. U mnie na LCD przez kompozyt jest tragedia, jeszcze gorzej niż tutaj. Za to przez s-video obraz ostry jak żyleta (co nie znaczy, że bez wad, ale jak na LCD, bardzo dobry).

Ostatnio edytowany przez Bluki (2017-12-16 16:37:45)