Temat: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Krakowskie Retrospekcje wracają z kolejną edycją ! Zebraliśmy się w sile kilku chłopa żeby uderzyć z jeszcze większym impetem niż ostatnio. Impreza ma na celu integrację środowiska retromaniaków więc tak jak poprzednio spotykamy się żeby pograć i pogadać w blasku starych monitorów. Wszystko odbywa się w trybie pospolitego ruszenia - Masz jakieś fajne sprzęty do pokazania ? Chcesz wypić piwko z ludźmi nadającymi na tych samych falach ? To właśnie impreza dla Ciebie.
Retrospekcje odbędą się w nowym miejscu czyli wynajętej sali konferencyjnej w biurowcu „Miastoprojekt” Kraków przy ul.Kraszewskiego 36 ( obok stadionu Cracovii ). Miejsca jest dużo, przewidujemy, że zmieści się około 30 stanowisk tak więc szykujcie swoje zasilacze !

Czas: 4 listopad (sobota) 2017 od godziny 15.00 do 2.00

Miejsce: Kraków, ul.Kraszewskiego 36, sala konferencyjna – wejście od ulicy po schodkach w dół przez lokal gastronomiczny ( patrz mapka poniżej )

Koszty: wejściówka w cenie 12zł od osoby zarówno dla przynoszących swoje komputery jak i pozostałych. Jest to opłata za koszty wynajmu lokalu. Panie i dzieci wchodzą za darmo

Prowiant: do sali konferencyjnej przylega lokal gastronomiczny. Będzie więc można kupić piwo, paluszki i ciepłe posiłki.

Parking: przed budynkiem jest dużo miejsca do parkowania. Sobota to dzień bez strefy więc i bez opłat

Komputery: Zapewnimy kilka maszyn, ale jak zwykle liczymy na uczestników i ich niezawodne 8/16-bitowce. Wszystkim osobom chcącym przynieść swoje maszyny udostępniamy stoły i prąd. Trzeba tylko poinformować o tym organizatorów i zadbać o przedłużacze

Uwaga organizatorów: podczas czwartej edycji imprezy mieliśmy duży kłopot z kilkoma osobami przesadzającymi z alkoholem przez które straciliśmy poprzedni lokal. Osoby te nie zostaną wpuszczone na obecne Retrospekcje ( zainteresowani z forum demosceny Commodorowskiej wiedzą o kogo chodzi ). W związku z czym jeśli ktoś ma zamiar przyjechać po to żeby się upić w trupa i spać na stołku to lepiej niech zostanie w domu.

Kontakt: mkiendra@gmail.com

Link do zdjęć z poprzednich edycji: link

Facebook: https://www.facebook.com/events/1229242 … _tab=about

Regulamin:
1.    Każdy z uczestników zobowiązany jest pilnować swojego komputera/konsoli. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne szkody w tym zakresie
2.    Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyproszenia z terenu imprezy osób będących pod mocnym wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zakłócających przebieg spotkania
3.    Nie ma możliwości spania na terenie imprezy. Lokal musi zostać opuszczony do godziny 2.00 w nocy

Ostatnio edytowany przez Kiender (2017-08-30 14:19:00)

Post's attachments

s1.jpg 365.6 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

s2.jpg 320.73 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

s3.jpg 219.66 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

s4.jpg 266.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Blog dla Wapniaków ery 8/16 - bit
www.retrospekcja.net.pl

2

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

fajna inicjatywa, powodzenia!

3

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

... no, może zabiorę z domu kilka gratów i wpadnę. Oczywiście, jeśli się na sali zmieszczę ;)

Jest tam jakiś projektor? Nagłośnienie? - można by demka, czy gierki na duży ekran wrzucić :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Pin - wpadaj koniecznie!
Będzie duży ekran, projektor i  nagłośnienie (nie jakies mocno pycące ale będzie). Co do demek - pracuje już nad tym kolega XTR (znasz go na pewno, przypomnij sobie imprezy u Pablo w ogrodzie) - będzie podpięty laptop i będą leciały gotowe avi z playlisty.

Ostatnio edytowany przez ikci (2017-08-30 16:02:55)

5

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

eeeee - z avi? - to się nie liczy :) XTR - wiem, u Pabla bywam przecie.

przytaszczę może przy okazji Falcona z 060

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Pin napisał/a:

eeeee - z avi? - to się nie liczy :)

Wieeedziałem, że to napiszesz  ;-)

7

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

... tak, jak się zastanawiam to mogę zabrać:

1. Atari 130XE/vbxe/ide/u1mb/rapidus/stereo/covox itd.
2. Amstrad cpc6128
3. Atari STe/hdd/4mb
4. Atari falcon z centurbo itd.

Aha - i potrzebuję powierzchnię REKLAMOWĄ na baner Last Party :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Wstępnie musi być z avi, jak policzyłem co trzeba polutować i co nie zadziała, to do listopada się nie wyrobimy :D

Ostatnio edytowany przez elroy (2017-08-30 19:48:01)

9

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

@Pin
Pisz o tym na maila do kolegi Kiender'a. On jest osobą koordynującą wszystko. To jego autorska impreza, a my go wspomagamy.  Ważne, zeby mu zgłaszać wszelkie propozycje co do przywiezienia sprzętu czy też reklamy
innych, z pewnością zacnych, imprez.
Jeżeli mnie nie kojarzysz - odwoziłem Cię kiedyś do domu ze sprzętem po imprezie u Pablo. Także na
kolejnym Cracow Grill Party taskałeś mnie z kilkoma kolegami na tapczanik (pod garażem) kiedy przedobrzyłem z buchem 
i fiknąłem "koziołka" do tyłu  :-)
Oczywiście spoważniałem od tej pory :-)

Ostatnio edytowany przez ikci (2017-08-30 19:56:05)

10

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Ja też spoważniałem, oczywiście :D A resztę historii oczywiście pamiętam, spokojnie.

Ok - naskrobię coś niebawem do organizatora. Zresztą nie będę też sam i jest spory potencjał na przywiezienie kilku ciekawych rzeczy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

...z tym AVi to rozumiem, że to taki żart.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

12

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

elroy napisał/a:

Wstępnie musi być z avi, jak policzyłem co trzeba polutować i co nie zadziała, to do listopada się nie wyrobimy

Nie miewam takich problemów raczej ;). Odłączam sprzęt w domu, podłączam gdzie trzeba, otwieram 2 magiczne "walizeczki" no i najczęściej z niczym nie ma problemów.

Jakie wejścia ma ten projektor?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Z tego co wiem to jakaś nowa (bardzo nowoczesna) maszyna i chyba tylko HDMI.
Nie chodzi tylko o problem kabelka ale o to, że przy tym trzeba siedzieć i coś zapodawać.
Panowie, dajmy spokój, już to obgadaliśmy z chłopakami  na spotkaniu organizacyjnym i wierzcie mi - można się wykazać w innych dziedzinach.
Yerzu, Pin - będziemy się niebawem widzieć to Wam przybliżę sprawę.

Ostatnio edytowany przez ikci (2017-08-30 20:34:01)

14

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

bardzo dobry pomysl z playlista. w koncu bedzie mozna obejrzec przygotowany material a nie 90% czasu pokaz filemasturbacji.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

15

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Na nowoczesnych szybkich urządzeniach pamięci masowej nie ma mowy o filemasturbacji. Tylko anachronizmy sprzętowe powodują niezdrowe zachowania, spokojnie więc XXL :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

ikci:
> Yerzu, Pin - będziemy się niebawem widzieć to Wam przybliżę sprawę.
---------------
No ja nie nastaję na cnotę, ale jeżeli istnieje lista produkcji (rozumiem, że dem???!!), które mają zostać puszczone z AVI, to ja jednak uprzejmie proszę o konfigurację w/w sprzętu.
Jeśli sprzęt poleci z FDD, a wizja poleci z RGB, to jest głęboko możliwe, że unikniemy AVI.
Jakkolwiek potrzebowałbym mocnego opisu sprzętu.
Gut lak.

PS: Adnotacje: Nie mam jeszcze Amiga 060/ AmigaOne / Atari Falcon 060 / Atari TT (mam, ale jest nieporuszalne).
Unikajmy AVI. Spieszmy się kochać sprzęt - tak szybko odchodzi.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

17

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Pin napisał/a:

Na nowoczesnych szybkich urządzeniach pamięci masowej nie ma mowy o filemasturbacji. Tylko anachronizmy sprzętowe powodują niezdrowe zachowania, spokojnie więc XXL :D

to wlasnie dzieki nim jest to tak uciazliwe :D

boot / ladowanie filemasturbatora  / katalog petting / uruchomienie demo / reset (bo nie ten konfig) / bios penetracja / znowu filemasturbator / uruchomienie demo

i tak w kolko... nedza.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Pozwolę sobie zignorować powyższe bzdury :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

szczesliwie organizator takich "bzdur" nie ignoruje dzieki temu pojawil sie calkiem ciekawy pomysl z playlista :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

20

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Najgorszy z możliwych.

Widziałeś jak wyglądają produkcje np. na Riverwash odpalane do AVI? Lamersi puścili prodkę w której nawet scrolla nie dało się przeczytać ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

czyli kontestujesz jakosc nagrania a nie sama idee. widzialem na R komposty... to idzie z nagrania? nawet sie nie zorientowalem, odnotowalem jednak ze przebiegala bardzo sprawnie :-) prodke Lamersow z video widzialem tylko jedna - ta promoujaca mniejszosc homoseksualna, czulem sie molestowany i nie moglem ocenic jakosci.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

22

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Idea jest taka, że goście siedzą i 2 dni zgrywają prace z realnego HW (osobiście uważam, że to strata czasu). Owszem rozumiem, że nie każdy musi mieć sprzęt który umożliwia złożenie tego realtime w czasie konkursów i rozumiem, dlaczego się tego tak wystrzegają - szczególnie biorąc pod uwagę brak reguł kompo i bezmyślne czy sporadycznie złośliwe działania autorów programów :)

Ok - temat jest o Retrospekcjach, więc na priv już sobie ustalę resztę bo tu widzę, że szykuje się następna gówno-burza o niczym.

Papa :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Pin napisał/a:

Idea jest taka, że goście siedzą i 2 dni zgrywają prace z realnego HW (osobiście uważam, że to strata czasu). Owszem rozumiem, że nie każdy musi mieć sprzęt który umożliwia złożenie tego realtime w czasie konkursów i rozumiem, dlaczego się tego tak wystrzegają - szczególnie biorąc pod uwagę brak reguł kompo i bezmyślne czy sporadycznie złośliwe działania autorów programów :)

Niech nagrają na VHS i puszczają z VHS, będzie koszernie wtedy ;)

24

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Z VHS'a przynajmniej nie będzie problemu ze scrollami. Jestem za ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: Krakowskie Retrospekcje - edycja 6

Decyzją władzy naczelnej Demka będą leciały z .avi bo jest ku temu kilka dobrych powodów. Retropsekcje to nie jest impreza demoscenowa tylko spotkanie ludzi, którzy przychodzą pograć, pogadać, pokazać sprzęty albo serwisować sprzęt z pomocą innych. Tak ta formuła sprawdzała się przez ostatnie edycje. Dema będą wcześniej przygotowane na dobre kilka godzin i będą lecieć "w tle" bez nadmiernego napi* z głośników żebyśmy mogli słyszeć swoje myśli. One mają stanowić tylko dodatek.

Blog dla Wapniaków ery 8/16 - bit
www.retrospekcja.net.pl