1

Temat: diagnostic expansion card?

Czy ktoś wie co to jest, jakie ma funkcje, jak to obsługiwać?


Już wiem: System Check II v. 2.2

Ostatnio edytowany przez waryl (2017-04-08 09:03:17)

Post's attachments

atari diagnostic.jpg 755.34 kb, liczba pobrań: 4 (od 2017-02-18) 

Manual Sys-Check II English.pdf 208.08 kb, liczba pobrań: 11 (od 2017-04-08) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne

2

Odp: diagnostic expansion card?

wetknąć i zobaczyć co się stanie ;)
Trochę testerów jest opisanych w "Atari XE Series Service Manual",  ale tego testera nie widziałem na oczy. To jakiś nowy wynalazek?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: diagnostic expansion card?

Jakbym miał, to bym "wetknął". Zastanawiam się nad kupnem, niestety brak jakiegokolwiek opisu, dlatego pytam. Raczej jeden z najnowszych "wynalazków".

800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne

4

Odp: diagnostic expansion card?

A co od dołu jest.... pewnie adres www ;)

Czy to nie był projekt na abbuca ?

5

Odp: diagnostic expansion card?

Z opisu: podłączasz i masz zewnętrzny OS, 512KB zewnętrznej pamięci plus dodatkowo diagnostykę. Ile takie ustrojstwo kosztuje i gdzie można zakupić?

Sikor umarł...

6

Odp: diagnostic expansion card?

mam starsza wersje - pomaga :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: diagnostic expansion card?

waryl napisał/a:

Jakbym miał, to bym "wetknął". Zastanawiam się nad kupnem, niestety brak jakiegokolwiek opisu, dlatego pytam. Raczej jeden z najnowszych "wynalazków".

To "coś" wpinasz do gniazda carta i ECI (XE) albo do PBI + zasilanie z portu joysticka (XL).
Karta ma przelotkę złącza do cart-ów.

W zależności od konfiguracji (przełączniki) ATARI widzi swoją pamięć lub pamięc RAM z tego urządzonka (512kB).
Ponadto są 4 wybierane przełącznikami sloty (pamięć Flash programowalna z poziomu ATARI) na alternatywne systemy OS (np. QMEG lub OS ze zmodyfikowanym timingiem dla SIO2BT).
Jednym z takich "zamienników" OS-a jest software diagnostyczny, który pomaga w identyfikacji sprzętowych problemów.

Diagnostyka jest głównym celem, ale płytka w tej wersji (ja mam poprzednią z 64kB RAM) może być też używana jako zewnętrzny przełącznik systemów operacyjnych i zewnętrzne rozszerzenie pamięci.

Jeśli nie chcesz więc modyfikować swojej Atarki (i zainstalować w niej najlepsze możliwe rozszerzenie pamięci Ultimate 1MB), to jest to fajna rzecz.

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

8

Odp: diagnostic expansion card?

Sikor napisał/a:

Z opisu: podłączasz i masz zewnętrzny OS, 512KB zewnętrznej pamięci plus dodatkowo diagnostykę. Ile takie ustrojstwo kosztuje i gdzie można zakupić?

45€ w sklepie ABBUC-a

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

9

Odp: diagnostic expansion card?

.. a pytanie, ten OS-diag jest dostępny gdzieś? Bo co stoi na przeszkodzie, by zafleszować coś takiego do U1MB. Chętnie bym to zobaczył.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: diagnostic expansion card?

Proszę bardzo:
http://www.van-radecke.de/SysCheck/Sys-Check_V2_2.zip

Plik nazywa się:
Sys-Check II Firmware V1.4.BIN

Odpaliłem to na szybko w emulatorze i raczej bez sprzętu (SysCheck-a) nic się nie dzieje.

Ostatnio edytowany przez Montezuma (2017-02-20 18:37:25)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

11

Odp: diagnostic expansion card?

Widziałem takie cos jakiś czas temu na allegro, cena jesli mnie pamiec nie myli ~190pln.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600