1

Temat: Atari 800 - to 4joyowe usterka układu grafiki?

Witajcie Atarowcy :) Wczoraj nabyłem długo oczekiwane cudo. MA ono 48 kb RAMu, ale większość gier powinna wchodzić. Przetestowałem chyba 100 i weszła tylko jedna Air Hockey, wgrywanie pozostałych kończy się sieczką na ekranie. Wgrywałem kabelkiem SIO. Jedyna gra jaką mam na kartridżu -  Archon również sie nie uruchamia.

Pytanie do Was co to może być i czy jest sens walczyć? Sprzęt mogę oddać ale bardzo bym nie chciał.
pozdr.

2

Odp: Atari 800 - to 4joyowe usterka układu grafiki?

800 nie jest za bardzo zgodny z xl/xe, więc będą chodzić głównie rzeczy bardzo stare. Może da się też odpalić co poniektóre z nowszych używając jakiegoś loadera.

Edit: z klasyków na pewno działa River Raid, Montezumas Revenge i Fred.

Ostatnio edytowany przez laborant (2017-01-11 14:42:58)

3

Odp: Atari 800 - to 4joyowe usterka układu grafiki?

Dzięki, ale odpalałem gry które powinny chodzić nawet na A400, a ten ma 16kb. Nawet Asteroids się wywalił który powstał dla A400/800  - bo obsługuje 4 joye, River Raid oczywiście też.

4

Odp: Atari 800 - to 4joyowe usterka układu grafiki?

Tak, to faktycznie coś nie gra. Niestety nie mam żadnego 800 by cokolwiek więcej sprawdzić od ręki. Trzeba by zacząć od ustalenia, czy komp w ogóle chodzi stabilnie. Np. choćby ten memo-pad wywala się samorzutnie po jakimś czasie, czy działa bez zastrzeżeń?

Co jeszcze bym zrobił na początek - wyjął i włożył płytki z pamięcią i chipami, zobaczył czy dobrze siedzą, czy nie ma zaśniedziałych gniazd, podstawek itp.

5

Odp: Atari 800 - to 4joyowe usterka układu grafiki?

Stawiam, że coś nie kontaktuje lub sprzęt jest uszkodzony. Większość gier z lat '80 powinna chodzić, m.in. Archon.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

6

Odp: Atari 800 - to 4joyowe usterka układu grafiki?

A pamięci wszystkie 3 są sprawne? Mnie wszystko działa co sprawdzałema objawy jak mówisz to jak wyjąłem jakąś i było 16 czy tam 32kb.

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

7

Odp: Atari 800 - to 4joyowe usterka układu grafiki?

Śmiga, powyciągałem i powkładałem kostki pamięci.  Cuudownie :)