1

Temat: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Witam
Jak w temacie. Chcę podłączyć myszkę na USB do STE. Kupię przejściówkę lub wymienię na taką przejściówkę mysz Atari, działa, ale wymaga przeczyszczenia.

2

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

@Ender:
na Alledrogo praktycznie na okrągło dostępne są takie:

http://allegro.pl/adapter-myszy-usb-do- … 78291.html

Nie są idealne bo to niby tylko adapter myszy PS/2 który to protokół obsługuje wiele myszy USB, ale u mnie działa bardzo dobrze, ale z niektórymi myszkami może nie działać.

Willy też miał przygotować własny, lepszy adapter (pełny adapter USB) ale zdaje się, że ma ważniejsze sprawy i projekty.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

3

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Zadziała z STE, bo sprzedawca napisał, że powinien, więc chyba nie jest pewien.

4

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Zadziała z każdym dużym Atari.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Przecież standardowe porty mysz/joy w ST/STFM/STE/Falcon/MegaST/MegaSTE/TT/itd. itd. są takie same, najwyżej różnią się umiejscowieniem. Jedyny problem może być w MegaST gdzie porty są w dziwnych wnękach w klawiaturze i ciężko jest w to wcisnąć i mysz i przejściówkę. U mnie ten produkt z allegro działa i w 1040 STFM i w 1040 STE. Problemem jest nie model Atari (poza MegaST) a prędzej model posiadanej myszki, z niektórymi myszkami może ten adapter nie działać, ale osobiście jeszcze się na taką nie natknąłem.

Ostatnio edytowany przez erOS (2015-04-11 22:03:19)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

6

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

No to fajnie.

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

sqward napisał/a:

Zadziała z każdym dużym Atari.

ni ch... w Mega STE nie dziala !!!

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

8

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Bo ta przejściówka jest oparta na uniwersalnym projekcie do Amigi/Atari ST, nie działa, bo PIC startuje szybciej niż ST i nie wykrywa napięcia na porcie, przez co sądzi, że to Amiga. Kiedyś produkowałem takie, ale musiałem zmodyfikować firmware.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

9

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Niestety, ta przejściówka nie zawsze działa z każdym sprzętem Atari. Działa np. z moim STe, ale Falcon myszki już nie widzi - a jest to dokładnie ta sama myszka i przejściówka kupiona od tego sprzedawcy. Mało tego - nawet po podmianie klawiatury z STe do Falcon'a efekt jest ten sam. Nie działa. A oryginalna mysz atarowska tak :( Co może być przyczyną?

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

10

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Może jest tak jak pisze Duddie. Rzeczywiście człowiek sprzedaje bardzo podobne przejściówki też do Amigi.
Być może jest tak, że w wyższych maszynach MegaST(E)/Falcon/TT komputery za wolno startują, a micro układ
w przejściówce startuje szybciej i 'nie czuje' komputera.

Ale Ender zdaje się pytał o zwykłe ST/STE, a w tym przypadku raczej działa to poprawnie.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

11

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Ta przejściówka na 2różnych Falconach od lat działa u mnie.
Nawet jak Kroll kiedyś wykapał ją w piwie na grzybsoniadzie albo forti też nie zrobiło to na niej wrażenia :)

p.s.
Grey mam 1przejściówkę od Williego, jak potrzebujesz to jest już Twoja.
I jej Kroll nie kąpał :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-04-13 10:26:57)

12

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Tym bardziej ciekawy problem Greya :)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

13

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Ten adapter wykrywa, że ma do czynienia z ST poprzez wykrycie napięcia na jednym z pinów portu, Amiga nie ma tam napięcia. Ale problem w tym, że to napięcie pojawia się ciut za późno czasami, pewnie wartość opóźnienia zależy od wartości rezystora na tej linii w komputerze. Niewykluczone, że Mega STE ma ma tam inny rezystor i napięcie jest za niskie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

A jakby dorobić przełącznik podający napięcie na ten pin w samym interfejsie?

15

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

erOS napisał/a:

Tym bardziej ciekawy problem Greya :)

Ciekawe czy zadziała u Grey-a przejściówka od Williego... którą grey niebawem dostanie :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-04-13 11:17:47)

16

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

lemiel napisał/a:

A jakby dorobić przełącznik podający napięcie na ten pin w samym interfejsie?

Można tak zrobić.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

17

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

A Willy sprzedaje te swoje przejściówki czy nie? Praca z myszką kulkową Atari doprowadza mnie do szału.

18

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

przecież już było na ten temat w tym topiku:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 58&p=7


Nie, nie sprzedaje, ma ważniejsze sprawy na głowie, ale rozdał trochę sztuk do testów,
i parę mu jeszcze zostało:

i jak pisał Willy:

willy napisał/a:

Kila sztuk postaram się wykombinować dla was. Enderowi już dawno obiecałem ...
Napiszcie tylko jaką wersję.
Z kabelkiem (7cm około) czy tylko z gniazdem.

Ostatnio edytowany przez erOS (2015-04-13 15:34:08)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

19

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Skoro ma coś na głowie to nie będę mu głowy zawracał. No to już wiem na czym stoję. Dzięki za info i powodzenia Willy w tym z czym walczysz. Temat do zamknięcia, kupuję na Allegro.

20

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

Też właśnie nie wiedziałem czy ma gotowe czy musiałby dłubać nowe, dlatego też sam mu głowy już nie zawracałem.
Na biurku mam 2 ST, ale w sumie używam tylko jednego, z nimi ten wynalazek z Allegro ładnie  mi chodzi
i na razie nie mam ciśnienia na adapter Willlego. Chociaż to ciekawa idea i jak tylko będzie dostępny to chętnie kupię.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

21

Odp: Przejściówka USB do podłączenia myszy w STE

.

Ostatnio edytowany przez roberto231 (2015-04-23 18:43:21)