1

Temat: ST/Fo3o - co dalej?

Grey nas zasmucił i chyba wszystkich zaskoczył... a tak jak napisał, w wątku o SV, Piter:

piter napisał/a:

Bez SV 2k15 nie będzie produkcji na ST/Falcon wystawianych w Polsce - to pewne :(

Chyba trzeba się zastanowić co w związku z zaistniałą sytuacją robić.
Bo o ile scena i użytkownicy Atari 8bit sobie poradzą i nie odczują tego zbyt silnie, to już całkowity brak SV (nie tylko letniego) dla ST/fo3o oznacza katastrofę i pustkę. Czy pozostają nam już teraz jedynie wycieczki do NL i SE? Czy jest może szansa na zorganizowane spotkanie w ramach jakiegoś innego party w Polsce? Czy jest szansa na podczepienie się i spotkanie na jakimś innym party braci mniejszych? Forti, Głazy?
Jakiś czas temu, van Eijk wyskoczył, że chce zrobić znów QuaSTa w Ornecie, ale to ma być jednorazowa, ostateczna impreza a nie cykliczna i nie wiadomo w sumie w którym roku chce to zrobić, ale może powrót do idei QuaSTów byłby najsensowniejszy? Nawet bez Eijka?
Oczywiście na taką liczbę gości i produkcji, bez Greya i jego zaangażowania, nie ma już szans (a przynajmniej w najbliższym czasie) ale dobrze byłoby się spotykać na jednej zorganizowanej, sztandarowej imprezie niż każdy miałby jeździć osobno na różne gdzie by się ta nasza mała społeczność rozmyła.

W Polsce na ST zaczęli robić Lamersi i MEC, ostatnio interko zrobił historyczny Acid Maker ale czy będą jeszcze chcieli coś robić i wystawiać na krajowej imprezie?
Ma sens robienie party dla ST/fo3o czy zaczynamy się umawiać na spotkanie np. na jakimś Outline, Sommarhack lub STNICCC?

Co o tym wszystkim sądzicie?

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

2

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Diagnoza Pitera słuszna...

Kilka słów w ww. temacie ode mnie - corocznego gościa SV.

Efektem pracy Greya była nie tylko marka SV, ale również znaczenie Polski i corocznej imprezy dla sceny "dużego" Atari.

Istnieją 3 możliwe rozwiązania zaistniałej sytuacji:

1) Najlepsze - Grey ponownie rozważa wszelkie za i przeciw i podejmuje się jednak organizowania SV z uwzględnieniem szerokiego wsparcia zaangażowanej społeczności (np. wyznaczone osoby do organizacji kompotów i kontaktu ze scenowcami itp); kolejna edycja SV w tym samym miejscu (Gdańsk) w tym, najpóźniej przyszłym roku, po jednoznacznej deklaracji Greya w tej kwestii,

2) Najgorsze - pogodzenie się z sytuacją, że SV nie będzie; wyjazdy do NL lub SE oraz bierne oczekiwanie z naszej strony, że może jednak Grey zmieni zdanie i znów będziemy świętować kolejne rocznice!,

3) pośrednie - pogodzenie się ze stanowiskiem Greya, że na obecny moment nie ma sił/ochoty na organizowanie SV; pod warunkiem zgody, pełnej akceptacji i wsparcia Greya w kontaktach ze scenowcami ("firmowania") - próba zachowania marki SV jako corocznej, cyklicznej imprezy, logistycznie i operacyjnie zorganizowanej w tym roku przez inną/inne ewentualnie zainteresowane osoby (np. pod marką "SV lite" ;-)); oczywiście pod warunkiem, że "marka" SV pozostanie przy Greyu.

Doceniam pomysły reaktywowania QuaSTA, organizowania innych zlotów itp, ale najpierw powinniśmy (jako cała społeczność) rozważyć wszelkie możliwości uratowania i wykorzystywania marki/potencjału SV, zwłaszcza w odniesieniu do osób z zagranicy.

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

3

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Jeżeli sprawa SV jest już przez Greya przesądzona, to zawsze można posiłkować się innymi zlotami, np. w Głuchołazach, bywały już tam konkursy "dużoatarowskie" - ja wiem, że to inny typ imprezy, ale lepiej, żeby tam coś wyszło, niż załamywać ręce, że "nie ma gdzie wystawiać".

Zagraniczne zloty poradzą sobie bez polskich produkcji, dlatego warto próbować walczyć na "polskim podwórku", żeby rozkręcić coś tutaj.  Jeżeli ktoś czuje się na siłach może podjąć się rozkręcenia tematów 16/32 bit, w końcu mamy ponad pół roku, w tym czasie można dużo zrobić, wystarczy skontaktować się z Ryśkiem i zaproponować mu pomoc w organizacji tematów 16bit+.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2015-01-13 14:29:02)

4

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

W Głuchołazach 2k15, Yerz wspominał że będzie chciał zrobić compo na Atari TT graficzne i pewnie muzyczne.

5

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Nie odzywałem się do tej pory, bo raz że nie byłem na żadnym zlocie, a dwa że ostania moja praca na Atari wyszła ok 1986 roku i nikt jej nie widział (no i nie zachowała się do dzisiaj). Chętnie bym się nauczył ponownie coś pisać, ale nie łatwo znaleźć na tyle zaparcia i czasu żeby od nowa się uczyć. Bo i życie rodzinne i hobby i dnia mało.
Ale tak mi do głowy wpadł pomysł (jakby się chętni znaleźli): może by ktoś z umiejących otworzył jakąś szkółkę (czy to GFA czy coś innego?) do chcących się coś nauczyć?

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

6

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Popieram pomysł, sam chętnie bym się nauczył na ST coś robić. Raczej nie nauka asemblera od podstaw, bo to jest raczej jasne - bardziej to, jakich narzędzi używać, no i praktyczne przykłady procedur.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

7

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

macgyver napisał/a:

Jeżeli sprawa SV jest już przez Greya przesądzona, to zawsze można posiłkować się innymi zlotami, np. w Głuchołazach, bywały już tam konkursy "dużoatarowskie" - ja wiem, że to inny typ imprezy, ale lepiej, żeby tam coś wyszło, niż załamywać ręce, że "nie ma gdzie wystawiać".

Zagraniczne zloty poradzą sobie bez polskich produkcji, dlatego warto próbować walczyć na "polskim podwórku", żeby rozkręcić coś tutaj.  Jeżeli ktoś czuje się na siłach może podjąć się rozkręcenia tematów 16/32 bit, w końcu mamy ponad pół roku, w tym czasie można dużo zrobić, wystarczy skontaktować się z Ryśkiem i zaproponować mu pomoc w organizacji tematów 16bit+.

@Macgyver:

1) to jest właśnie pytanie "czy sprawa SV jest już przesądzona?"
wydawać się mogłoby, że tak, patrzac na wpisy Greya tutaj o SV2k15 i w grupie na FB.
Można odnieść wrażenie że to koniec wszelkiego SV :/
Z drugiej strony nie napisał tego wprost, jednoznacznie i wyraźnie, więc to pozostaje jedynie wrażeniem.

OK, załóżmy, że dajemy mu trochę czasu na decyzje, ale nie można czekać wiecznie,
a dwa, że tak czy siak chyba można mieć plan rezerwowy?

2) tak to by był inny typ imprezy i nie można się oszukiwać, że to będzie drugie SV.

3) nie można załamywać rąk, tylko właśnie trzeba się zastanowić nad ewentualnym planem awaryjnym

4) chodzi głównie o ratowanie spotkań polskiej sceny i użytkowników dużych atari,
Może być skromnie w produkcje, lecz nie oszukujmy się, bo przecież w Ornecie też pod tym
względem raczej skromnie było (nie licząc czasem wysypu MODow i PI1)
Chodzi o to, żebyśmy nie przestali się spotykać i widywać, jeżeli pomysł zaskoczy
można pomyśleć o ściąganiu zagranicy i zagranicznych produkcji.

5) jeżeli decydujemy się ściągać zagranice
potrzebna jest invitka, choćby w txt ale po angielsku.
potrzeba umieścić party i info o nim na portalach typu: pouet czy demoparty.net
w scenowych grupach na FB, atakować ludzi na #atariscne czy atari-forum.com
itd itd...

6) ja się nie czuję na siłach organizowania;
a) miałem zbyt długą przerwę, na nowo poznaję obsługe, produkcje i sprzęt,
b) nie znam niektórych rozwiązań np. HXC
c) nie mam sprzętu (nadal brak Falcona a STE strasznie skrzeczy przetwornikami)
d) nie mam ton przewodów, zwłaszcza takich do rzutnika;
e) przez ostatnie lata nieobecności tutaj się naorganizowałem innych imprez
f) w tym roku urlop mam w sierpniu, z takimi Głazami mogę mieć problem z obecnością.

@AS
od biedy z braku laku mogą być i Glazy,
chociaż ta lokalizacja ma trochę wad, ale darowanowanemu koniowi,,, :)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

8

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Duddie napisał/a:

Popieram pomysł, sam chętnie bym się nauczył na ST coś robić. Raczej nie nauka asemblera od podstaw, bo to jest raczej jasne - bardziej to, jakich narzędzi używać, no i praktyczne przykłady procedur.

W razie pytań w temacie kodowania w asm 68k na ST(e) mogę próbować pomóc - choć sam nadal się uczę. Na forum jest też parę znacznie bardziej kompetentnych osób. Co do szkółek to są już dobre materiały. Proponuję zacząć od tutoriala Periheliona a potem Earx'a i Ingrama. Jedyne co warto zmienić co natywne toole na cross z pc aby było wygodniej. Z GFA itp nie pomogę bo nie znam.

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

ATARI PARTY 10 jest otwarte dla wszystkich .Nigdy nikt nie powiedział że ST wśród nas nie ma. ZAPRASZAMY!

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

10

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

@Ryszardzie: rzecz w tym, że samo napisanie tutaj 'ZAPRASZAMY' jest miłe, ale nie trafi do każdego, nie organizuje Ci sprzętu, kabli, regulaminu i nie mówiąc o produkcjach :) Nie mniej dziękujemy, rzecz w tym, że to wszystko chyba na razie rozważania teoretyczne bo jak widać zainteresowanie marne, chyba wszyscy jeszcze czekają aż Grey zmieni zdanie....

@mkm, Duddie, Jarkeczek
fajnie że macie chęci do pobierania nauki i przekazywania wiedzy, jednak to nie ten topik ani dział.
To się raczej nadaje na "Programowanie - 16/32bit" http://www.atari.org.pl/forum/viewforum.php?id=28 i tam też proponuję kontynuować...

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

a propos sprzętu to mam STE MEGA STE i odpowiednie monitory

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

12

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

a po co monitory? :)  na 12 bądź 14" monitorach chyba nie będą leciały prace na kompotach? :)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

13

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

erOS: ja powiem tak, nikt tak nie zorganizuje i zwiąże sceny jak Grey to raz, a dwa nikt nie chce czegoś zaproponować ponieważ jak to ułani mówili "nie wychodź przed gospodarza".

myślę że jeśli chodzi o sprzęt i wiedzę to AdamK, Pin, Yerzu, Bart030 i ja możemy ogarnąć każde compo jeśli chodzi organizację i zaplecze techniczne ale to Grey zaczął coś do tej pory unosi się w powietrzu, atmosferę.

Czekamy na Greya !

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

14

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Piter ja to rozumiem, oficjalne zaproszenie i poproszenie o pomoc przez organizatora;
no i oczekiwanie, że Grey zmieni zdanie... ale chodzi o sytuację kiedy jednak nie zmieni, i żeby nie obudzić
się z ręką w nocniku i mieć jakiś plan B.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Piter:

wiadomo. Jak trzeba, to się pomoże.



http://m.7dni.pl/2011/01/n/cms-image-000164079.jpg

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

16

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Duddie: na AOL jest wątek w temacie tworzenia czegoś w GFA - pod pojęciem czegoś rozumiemy gry. Demka to już chyba wszystkie efekty widzieliśmy a gier nowych na ST brak. Od czegoś trzeba zacząć. Zrobiłem "pod siebie" :) stanowisko do kodowania w GFA, służę pomocą, choć do kodowania CIĘŻKO SIĘ WRACA.
Może ktoś jeszcze chętny to mam procedurek sporo np. granie różnych muzyk od sndh przez tao do modułów, obsługa sprzetowego blittera, fejdy, wajchy etc.
Tylko, żeby komuś się chciało. Tak AdamieK mówię do Ciebie :P - Halle Berry poczeka :D

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Hoapses: sam napisałeś że ciężko się wraca :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Dzięki Hospes. Wiem, że ciężko się wraca. Takie życie... Czasu mało, pomysłów sporo... GFA nie jest może moim szczytem marzeń, ale masz rację - od czegoś trzeba zacząć. Czysty asembler na pewno będzie wymagał znacznie więcej czasu. Gry raczej nie napiszę, bo nie bardzo mnie to interesuje, ale jakąś aplikację do obsługi mojego interfejsu, czy innego toola - już chętniej.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

19

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Dudie: Do robienia jakiś menu, toolsow itp, też coś pod GFA mam. Zapodaj kontakta tutaj albo na AOL
ps. słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł, że zbierasz boxy starych kompów. Mam BOXA Timexa 2048 w stanie dobry+ a szukam Specciego 2+ - stan używalny ;) Wymiana, dopłata cosia. Jestem fanem użytkowania kompa a nie "mania". Speccy bedę grał a Timexa szkoda - za ładny ;)

Ostatnio edytowany przez Hospes (2015-01-15 08:50:36)

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

20

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Podeślij mi fotki na priv. Ja chyba nie mam w tej chwili żadnego +2, ale poszukam. Prędzej +3.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Do dem najlepszy jest +2A.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

22

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Adam - dlaczego?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

23

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Mi bardziej zależy na tym,  że taśmy z grami znajdę jakoś do nagarnia. A gdzie ja 3 calowe dyskietki na chodzie upoluję? mam juz A6128+ i leży "w kanapie" z powodu nie mania dyskietek i walniętego paska.

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

Odpowiedź brzmi: DivIDE.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

25

Odp: ST/Fo3o - co dalej?

divIDE to odpowiedź na moje pytanie, czy Hospesa?
Hospes: paski do stacji 3" mam. Magnetofon w zasadzie dowolny podepniesz do +3. Ale tak jak napisałem - poszukam +2.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...