Temat: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

Plki XEX opanowałem, ale przeciez pliki ATR także mozna ładować z karty CF poprzez SIDE2 do A8.
Nie wiem jednak, jak to zrobić. Czy ktoś będzie tak dobry i pomoże?

2

Odp: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

Musisz mieć ultimate.
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 46&p=2

3

Odp: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

Bartcom,

ustaw ultimate jak nalezy ( sdx on, pbi on with button),  zapisz ustawienia (S) 


i nacisnij w menu ULTIMATE    L ( jak lotharek)


taaaddaaaa !

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

Zapomniałem sflashować najnowszą wersję! Dlatego był problem.
Oczywiście, teraz juz działa.
Dziękuję.

Jednak nadal nie wiem, jak zobaczyć zawartośc karty CF pod SDX.
otóż mamy w SDX drivers: A: - F:, czyli partycje, tak?

SDX twierdzi, że są one puste (polecenie DIR niczego nie zwraca). Tyczasem SIDE-Loader widzi pliki.
Jak je zobaczyc pod SDX. Bo tylko wówczas można jakiś plik np. usunąc albo zmienić.

Ostatnio edytowany przez bartcom (2013-03-09 13:13:46)

5

Odp: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

fat32 to nie partycja sdx

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

@Bartcom - możesz mieć jedną kartę na której masz i FAT'a (widzianego na razie wyłącznie z poziomu loadera), oraz partycje widoczne pod SDX. Musisz więc fdisk'iem podzielić odpowiednio kartę, zrobić format FATa na pc, a resztę formatujesz formatterem spod sdx. Tadaaa ;)

.. a tak przy okazji, to wydaje mi się że niebawem coś może się ruszyć w temacie "widzialności" FATa spod SDX ;)

Kontakt: pin@usdk.pl

7

Odp: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

Dzięki za odpowiedź.

@Stryker
...a po zflashowaniu data już nie szaleje i jest ok. Fajnie.

@Pin, Candle

Ale przy tym rozwiązaniu jakie proponuje na chwile obecną Pin, i tak w żaden sposób nie zobaczę przecież - pod SDX - plików wrzuconych na CF pod WinXP bezposrdenio z PC poprzez czytnik. Czy tak? Jedynie zobacze pod SDX pliki, które ta samą drogą wrzuciłem na CF (czyli drogą PC->A8 via SIO pod SDX) czy tak?

Nie jest to żadna kryrtyka SIDE; jest to r e w e w l a c y j n e urządzenie. Szkoda tylko, że nie mam jeszcze covox i jak chce posłuchac dzwięku, to musze sie przesiadac na drugie Atari, bez Ultimate (jest to historyczne A8 od Zenona) ale za to z dual pokey i stereo. Wtedy moge sie cieszyc jakimiś basami...

8

Odp: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

@Bartcom. Przy tym rozwiązaniu na dzień dzisiejszy masz rację. Są jednak prowadzone zaawansowane prace związane ze sterownikiem FAT dla Sparta DOS X i są tego pierwsze efekty. Cierpliwości ;)

Kontakt: pin@usdk.pl

9

Odp: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

@Pin: czy to znaczy że SDX w końcu zobaczy więcej z mojej 50-tki? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Jak wczytać plik ATR poprzez SIDE2 do A8

nic nie mówię, bo to nie ja jestem stroną mającą choć drobny współudział ;)

Kontakt: pin@usdk.pl