Odp: Image dysku do Falcona

jury, nie wydawałeś się aż tak pijany, ale przecież dałem Ci za niego 50PLN bo ci brakowało do flaszki i koniecznie potrzebowałeś.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

52

Odp: Image dysku do Falcona

No dobra, ale gdzie w końcu jest ten image CFki do Falcona?

53

Odp: Image dysku do Falcona

Jer:
-Tutaj jest  takie sprzed roku image:
http://ftp.pigwa.net/stuff/other/hdd%20 … falcon.rar

Ale nowsze to znajdziesz na karcie CF która wystaje z Falcona YErza.
Swoją drogą Piter gdzie jest to naj image????

54

Odp: Image dysku do Falcona

Grrr... Fail :( Dzisiaj w końcu udało mi się znaleźć czas żeby znowu to rozgrzebać. Koproc wsadzony. Dallas wsadzony - i działa. A CF-ki jak nie widział tak nie widzi. Ale mam pytanie:

1. Twardziela oczywiście widzi. Ale zdarzało się że nie widział. Czy to miało związek z niesprawnym NVRAMem? Bo jeśli tak to już nieaktualne...

2. Po podłączeniu przejściówki CF dioda na niej świeci się od startu ciągłym światłem. Tak ma być?

3. Twardziel jest wykrywany zaraz po teście pamięci, na starcie. CF-ka nie jest wykrywana - objaw jest dokładnie identyczny jak nic nie podłączę, albo wyjmę kartę z przejściówki - tylko wtedy dioda oczywiście się nie świeci... Czy mimo braku jakichś poprawnych partycji (a te wierzę, że są, skoro Piter w końcu to to odpalił) taka karta mimo wszystko nie powinna być na startupie wykryta jako cokolwiek? Bo może problem leży gdzie indziej...

Na pewno problemem nie jest tasiemka , bo sprawdzałem i twardziel na tej krótkiej i CF na tej od twardziela. Objawy bez zmian - twardziel działa. Resetowałem też NVRAM (ctrl-alt-r.shift-undo) -> bez efektu.

O co może biegać? Czy może coś nie kontaktować albo sam już nie wiem co. Czy może to być związane z jakimiś jumperami na płycie, bo skoro w jednym falconie działa a w drugim nie... A może przez dwa tygodnie bez podłączania karta się "rozmagnesowała"? :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

55

Odp: Image dysku do Falcona

Piter niech się przyzna czy odpalił kartę czy cały zestaw. Bo ja dalej obstawiam że to wina przejściówki.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

56

Odp: Image dysku do Falcona

Może jest felerna i raz kontaktuje raz nie? Mam jeszcze jedna opcję do sprawdzenia. Falcon zobaczy HDD 50 GB?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

57

Odp: Image dysku do Falcona

wieczor napisał/a:

Falcon zobaczy HDD 50 GB?

Bez problemu. Ja mam podpięty dysk 80GB :)

58

Odp: Image dysku do Falcona

Zainwestuj £3.29 i kup sprawdzona B1

http://www.ebay.co.uk/itm/CF-to-1-8-2-5 … 27cc4f5989

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

59

Odp: Image dysku do Falcona

Trochę to dziwne, przejściówka od którą mam w ide+ do karty Cf działa od kopa w Falconie i ide+.
Przejściówka którą kupiłem do Falcona działa od kopa.
Obie z allegro :)

Karty:
Cf Kingstone z kwiatkiem 8gb, Transcendt 8gb x133, Sandisck 16gb Ultra 3, Sandisc 8gb ultra 2. Kingstone 16gb jakiś tam też działa od razu z Falconem.!.

Problem zauwarzyłem że jak swoją kartę CF z przejścióką podłaczyliśmy do Falcona Gustawa na sv2k12 to Falcon Gustawa z nią nie ruszył...?! Nie widział hdd(czyli cf)...
Ale po partu odłączeniach podłączeniach zadziałał.

Wieczór a próbowałeś hdd driverem z fdd uruchomić Falcona i czy Falcon wtedy pod Hddriverem widzi Twoją Cf-kę???

60

Odp: Image dysku do Falcona

Sprawdzę... Heh , teraz się okaże, że dyskietek nie zabrałem :mad: Ale jakoś spróbuję.

Wiesz ja parę razy miałem taki objaw z twardzielem (że w ogóle nie widział). Ale po odłaczaniu, tudzież twardym resecie wracał - zwalałem to na szwankujacy NVRAM no ale teraz tego nie ma. Chociaż raz mi go nie zobaczył wczoraj, ustapiło po resecie NVRAM (chyba nie był zainicjalizowany).

Sam już nie wiem co o tym myśleć. Założę się, że w IDE+ poszłoby od kopa ale nie chcę tego image'a nagranego teraz niszczyć, chyba że go zrzucę gdzieś najpierw. Ale Piter 5 razy to ponoć nagrywał zanim poszło. I z falconem Greya też miał takie przeboje. A może gdzieś tam przy ide jakiś kondzior ze starości siada?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

61

Odp: Image dysku do Falcona

Wieczór:

kurcze nie wiem dlaczego u Ciebie nie działa, ja Twoją kartę odpaliłem u siebie i działało co prawda po 3 razie wgrywania image. Wczoraj dokładnie to samo robiłem na Falconie Aliasa (właściwie to na falconie AdamaK) i wszystko u niego śmiga ! :) .... Alias? nadal śmiga ? ;)

może jednak coś nie tak z tą kartą CF ? skoro mi się dwa razy nie udało zrobić poprawnie image, za trzecim razem udało ale może jednak karta ... nie wiem.. traci swoje właściwości ? ;))))

Ostatnio edytowany przez piter (2013-01-14 16:28:22)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

62

Odp: Image dysku do Falcona

Ale odpalałeś moja przejściówkę czy swoja? Bo chodzi teraz o zdiagnozowanie źródła problemu :)

Co masz na myśli po trzecim razie wykrywania image? Powiedzcie mi jaki powinienem mieć objaw na starcie :) I to co na ekranie i dioda :) U mnie się świeci i nie myśli zgasnać ale chyba po prostu sygnalizuje zasilanie. Jak karty nie ma to nie świeci.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

63

Odp: Image dysku do Falcona

wieczor napisał/a:

Wiesz ja parę razy miałem taki objaw z twardzielem (że w ogóle nie widział). Ale po odłaczaniu, tudzież twardym resecie wracał - zwalałem to na szwankujacy NVRAM no ale teraz tego nie ma. Chociaż raz mi go nie zobaczył wczoraj, ustapiło po resecie NVRAM (chyba nie był zainicjalizowany).

Ja często miewałem taki objaw z wszystkimi możliwymi dyskami ( a kilka ich mam :) )
W końcu wymieniłem tasiemkę i od tamtej chwili za każdym razem jak odpalam Falcona dysk jest widoczny! Jak tego nie próbowałeś to spróbuj :)

64

Odp: Image dysku do Falcona

Ja mam jedna krótka, co kupiłem do CFki i dłuższa, która była w środku. HDD działa na obu. CF na żadnej. Została mi jeszcze w IDE+ - ta działała zawsze - sprawdze

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

65

Odp: Image dysku do Falcona

Wieczór napisz dokładnie jaka masz wersje przejściówki. Tak mi się wczoraj przypomniało odpalając Falcona dla Aliasa - wyjąłem z szafy  stara przejśiowke 2,5-3,5 (Elsat HDD kit) i miała specjalnie do pracy z Falconem lutowane oba sygnały +5v. Nie pamietam dlaczego ale  zaraz po zakupie była w ten sposób przerabiana do pracy z dyskami. A wlaśnie Twoje objawy nie wykrywania karty to pewnie dlatego że nie dostaje zasilania takiego jak powinna. I prawie jestem gotowy się założyć ze to nie wina niekompatybilnych kart a przejśćiowek, tym bardziej że z amiga 1200 chodzi każda jedna karta.

W tym tyg powinna dojść od chińczyka ver. B1 - mam 3 karty CF, sprawdze na wszystkich i zobaczymy czy dobrze mi się wydaje :)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

66

Odp: Image dysku do Falcona

No to jest dokładnie taka i tu też kupiona:

http://allegro.pl/nowy-adapter-ide-44-p … 41211.html

Zasilana raczej z taśmy, nie za bardzo chyba gdzie jest zasilanie podłaczyć... Ale led się świeci więc?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

67

Odp: Image dysku do Falcona

Czyli H1, tak jak już wyżej pisałem - z jednym falconem działa z innym nie - był też link do tematu z Atari-Forum

zainwestuj te 3 funty :)  na moja odpowiedzialność :)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

68

Odp: Image dysku do Falcona

bartek030 napisał/a:

z jednym falconem działa z innym nie

Que?! A od czego to zależy :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

69

Odp: Image dysku do Falcona

I bought two different types of passive adapter. Using the same card (SanDisk 1GB), one works with HDDriver (8.23) on the Falcon the other doesn't.

One of the two most common types doesn't work in my Falcon. I'm pretty sure it was the V.Hx type with the jumper on the side but if they work for you?? Perhaps it is the combination of that adapter + my CF card (sandisk) which the Falcon doesn't like?


Napiecie +5v idace z taśmy 44pin? jakoś nikt nie miał problemu z przejściówka 40pin która ma zawsze osobne zasilanie.

41     +5VL           +5 VDC (Logic)
42     +5VM           +5 VDC (Motor)
43     GND                   Ground
44     /TYPE           Type (0=ATA)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

70

Odp: Image dysku do Falcona

Hm moje obie taśmy maja 40 pin

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

71

Odp: Image dysku do Falcona

Tak ? a dysk 2.5 to jak jest podlączony ? zasilanie z powietrza bierze ? :)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

72

Odp: Image dysku do Falcona

Z tym zasilaniem to coś jest..
Przykładowo ide+ poprawnie tylko działa z kartami Cf SanDisk, z innymi moje ide+ z przejściówkami cf>ide różnymi nie działa.
Lotharek kiedyś mi to tłumaczył, ale piwo wygrało z pamięcią :P Ponoć SanDisk ma jakoś inaczej rozwiązanie zasilanie karty??

2ga sprawa moje image ma działać od razu z kartą CF.
Wieczór masz może 2gą kartę CF??
Albo nawet na chwilę porzyć od kogoś aby to sprawdzić.

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-01-14 18:34:02)

73

Odp: Image dysku do Falcona

bartek030 napisał/a:

Tak ? a dysk 2.5 to jak jest podlączony ? zasilanie z powietrza bierze ?

Moment pogubiłem się... Myślałem że 40 bo 4 piny zostawały wolne a to jumpery :) Czyli jednak 44 i dysk i przejściówka. Ale ta co wkleiłeś też ma niby 44?..

AS... napisał/a:

Wieczór masz może 2gą kartę CF??
Albo nawet na chwilę porzyć od kogoś aby to sprawdzić.

Pożyczyć? Na tej wsi? Od kogo :D A kupować mi się nie uśmiecha , bo ceny tu maja cokolwiek rzeźnickie i żebym został z dwiema niedziałajacymi... Ale ponoć w końcu poszła

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-14 18:42:24)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

74

Odp: Image dysku do Falcona

Sądzę że do Sonar party to zaorasz sam Falcona z image :)
A jak nie to pobawimy się na Sonar-a party i odkryjemy co jest nie tak.

p.s.
Zawsze może mi wysłać kartę taśmę i przejściówkę i sprawdzę co się dzieje, co działa a co nie :)...
I odeślę ...!

75

Odp: Image dysku do Falcona

Ja rozumiem i jestem wdzięczny za chęć pomocy, ale wolałbym to jakoś rozwiazać szybciej (włącznie ze ściąganiem przejściówki z hąkągu :D ).

Ja myślę, że w końcu dojdę co nie tak. Potrzebuję tylko kilka informacji:

1. Czy karta CF bez poprawnych partycji również powinna być wykryta na startupie po teście pamięci?

2. Czym elektrycznie różni się wersja B od wersji H bo poza innym umiejscowieniem jumpera różnicy nie widzę

3. Czy ktoś jednak się orientuje co Sandiski mają inaczej z zasilaniem?

Przejściówka to tylko kupka drutów. Jeśli tylko będę wiedział co to wolę nawet pogrzebać lutownicą i nożem niż czekać :) A sprzętu do Polski nie będę wiózł bo ciężki jak młynarskie sumienie - czy u Sonara będę, też jeszcze na dwoje babka wróżyła... Temu zabrałem na święta zestaw cały do karty, ale teraz słyszę że w jednym kompie działa, w drugim nie... Ciężka sprawa z tym sokołem :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem