Temat: Jak zachowuje się SIO2SD?

Witam.

Ostatnio bawiłem się w samodzielny montaż SIO2SD. Urządzenie złożyłem i teraz trwa walka z jego uruchomieniem. W zasadzie to mam proste pytanie, na które może odpowiedzieć każdy posiadacz tego adaptera.
Jak on się zachowuje po włączeniu zasilania bez karty SD?
Pytam o to, bo nie wiem czego się spodziewać. W moim wypadku świeci się wyświetlacz, ale nie ma na nim żadnej treści. Po włożeniu karty po ok. 2 sekundach zapala się zielona diodka sygnalizująca prawdopodobnie jej obecność, ale na wyświetlaczu wciąż pusto. Na kartę coś tam wgrywałem, ale na razie zanim zacznę walkę z zawartością karty muszę mieć pewność, że urządzenie w ogóle pracuje, a póki co nie wygląda na to, żeby tak było.

dzięki

P.S.
Płytka w wersji 2.0, soft najnowszy (sio2sd_all_v3.1rc2.bin) fusebity ustawione wg opisu (H:0xC3 ; L:0x3F). Programowanie zrobione pomyślnie za pomocą STK200/300 podłączonego do SIO2SD).

Ostatnio edytowany przez zijacek (2012-10-14 09:40:12)

2

Odp: Jak zachowuje się SIO2SD?

Zależy od wersji firmware, która masz w urządzeniu.  W nowszych wersjach oprogramowania konfigurator jest nagrany na karcie SD, więc bez karty wyświetli się np.:
SIO2SD vers. 3.1
no SD/MMC card

W starych wersjach firmware'u konfigurator jest w pamięci, więc bez karty SD to on się wczyta i uruchomi, a na wyświetlaczu chyba będzie komunikat o braku karty (nie pamiętam dokładnie, bo nie mam już sio2sd ze starą wersją)

Raczej w żadnym wypadku po włączeniu nie może mieć miejsca sytuacja, że nic się nie wyświetla.

------
edit:

A, widzę, że podałeś wersję oprogramowania - więc po włączeniu bez karty SD pojawi się komunikat, jak wyżej.

Ostatnio edytowany przez larek (2012-10-14 09:50:19)

3

Odp: Jak zachowuje się SIO2SD?

Ok, dzięki.
Teraz wiem, że muszę szukać problemu w urządzeniu, bo tak to nie wiadomo na czym się stoi.

4

Odp: Jak zachowuje się SIO2SD?

A czy to normalne, że podczas wczytywania ze sio2sd na ekranie telewizora pojawiają się w tle kropki? Prędkość wczytywania zadziwiająca. Ogólnie urządzenie jest rewelacyjne. Szybko wczytuje się lista. Ładuje się cała, więc można ściągnąć z atarionline całe archiwum gier i sceny, wgrać i używać. REWELACJA. Wielki szacunek dla wynalazcy. Te kropki oczywiście w niczym nie przeszkadzają, ale dla porządku pytam czy to normalne zachowanie.

5

Odp: Jak zachowuje się SIO2SD?

Nie, to nie jest normalne.

6

Odp: Jak zachowuje się SIO2SD?

make photo or video if you can

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

7

Odp: Jak zachowuje się SIO2SD?

Problem dotyczy zarówno SIO2SD jak i SIO2IDE, więc obstawiam, że to mój 65XE. W weekend sprawdzałem SIO2SD na dwóch 800XL i...  No własnie, nie pamiętam, ale chyba tego nie było. Póki co nie sprawdzę, bo nie mam do nich obecnie dostępu.

Zdjęcie mogę dać o ile, jak to pięknie ująłeś potrafię :). Może poprzez linka się uda.

Zaznaczam, że dzieje się to tylko przy transmisji danych.

Ostatnio edytowany przez zijacek (2012-10-24 22:49:15)

Post's attachments

DSCF6756_1.JPG 139.47 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

8

Odp: Jak zachowuje się SIO2SD?

Problem kropek nie jest już aktualny. Okazało się, że wina była po stronie prowizorycznego kabla (a raczej plątaniny kabelków) SIO zrobionego na czas testów. Po wrzuceniu wszystkiego w obudowy z gniazdami SIO i użyciu kabla SIO-SIO od stacji dysków wszystko działa idealnie.