26

Odp: AtarIrc2

Dzieki za troche teorii, nie do konca to rozumiem, ale nie wazne, otoz wstawilem teraz tak jak pisalem 192.168.1.0 i takze dziala mi highwire i irc na nazwach DNS (np www.atari.org) oraz pingujac programikiem w STING-u np serwer ftp.funet.fi takze dostaje poprawnac odpowiedz czyli mam wyjscie na swiat no i oczywiscie siec domowa takze sie pinguje 192.168.1.1, takze dzieki za wszystko.

Aczkolwiek nawet nie mam pojecia dlaczego nie zadzialo to od razu jak wrocilem do domu co pisalem we wczesniejszym poscie, ale to moze jednak mialem cos pokaszanione w konfiguracji w kazdym badz razie na chwile obecna dziala mi IRC i highwire, pozostaje jeszcze CAB oraz klient FTP uzywam aFTP i co ciekawe laczy mi sie bez klopotu z ftp.funet.fi natomiast przy probie laczenia po sieci domowej z laptopem pisze ze nie moze odczytac directory (mam postawionego na laptopie CERBERUSFTP.

Natomiast dziala  to z poziomu minta i konsoli wpisuja ftp 192.168.1.101 (adres IP laptopa) loguje sie i moge zgrywac programy z PC, dalczego tak sie dzieje to nie wiem

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

27

Odp: AtarIrc2

Tak czesto sie dzieje jak server jest skonfigurowany do polaczen nazywanych passive ftp, a client uzywa tylko active ftp.
Zobaczy czy nie ma tego w konfigu aFTP lub CERBERUSFTP

28

Odp: AtarIrc2

Otoz ustawilem to na ftpserwerze (cerberusFTP) na laptopie i dziala pod Stingiem uzywajac aftp czyta mi directory tego katalogu, natomiast przelaczylem sie na MiNT i tam ustawiam passive mode i tez dziala, wielkie dzieki za info.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

29

Odp: AtarIrc2

Witam,

wracam do tematu, co prawda kiedys udalo mi sie odpalic (ale kompletnie nie wiem dlaczego wtedy zadzialalo a teraz nie chce) i widzial mi sting pod Tosem nazwy, czyli dzialal DNS, przez jaklis okres czasu w ogole nie korzystalem z netu pod tosem i chcialem cos sobie sciagnac i niestety juz DNS nie dziala, zarowno strony www highwire jak nazwy serwera irc, ftp.
Wszystko dziala bez problemu jak wpisuje adresy korzystajac z IP.

Czy komus w koncu udalo sie to jakos ujarzmic gdzie w stingu siedzi ten dns, w default.cfg jest odpowiednia linia nameserver = 192.168.1.1. (DNS mojego routera)

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2013-06-18 13:54:36)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE