@Generale_Specyfiku

Jestem z WWA i operować lutownicą potrafię, TurboGrafx-a braciszkowi rekapowałem z sukcesem więc nieskromnie i z tym powinienem sobie poradzić. Tylko uprzedzam z czasem dosyć krucho, jeżeli nie jest to pilna sprawa, to na spokojnie można ogarnąć.

Zestaw kondziołków masz? Może to herezja ale proponuję w miejsce elektrolitów smb, ceramiki albo tantale. Przynajmniej wycieków nie będzie w przyszłości. Są już wycieki i trzeba ścieżki czy przelotki naprawiać?

Pozdr. gkd_82.

2

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dodały mi się dwa identyczne posty, więc wyedytuję jeden z nich.

Potwierdzam, że DeadTestMax Rom podlinkowany przez @perinoid-a działa na kartridżu podlinkowanym przez @lopez-a w miejscu ROM-u DeadTest, którego z resztą sam używam z "donglami".

Żeby nie być gołosłownym zamieszczam link do zdjęć z wyników testów jednej z moich szerokich płyt do C64.

Pozdr.

3

(14 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Może ten wpis niewiele wnosi ale:

@tOri
Mam dokładnie ten o którym pisał @lopez wraz ze wszystkimi "donglami" (ze strony na PCBWay podlinkowanej przez lopez-a) i używam z powodzeniem.


@perinoid
Też o tym niedawno się dowiedziałem (świeży filmik z ubiegłej soboty). Jeżeli się nie mylę to mając płytkę podlinkowaną przez lopez-a, w miejsce Rom-u DeadTest, należy wypalić i umieścić Rom z linku podanego przez Ciebie i powinno zadziałać. Może nawet jeszcze dzisiaj przetestuję.

Pozdr.

tOri napisał/a:

Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i proszę - nie bądźcie anonimowi :)
Wpisuję wszystkich do podziękowań w sekcji Atari 16-bit - należy się! A jak mam wpisać anonima?

Jak tak bardzo prosisz to potwierdzam, jednym z anonimów byłem ja. Niewielka kwota dorzucona, ale zawsze coś, jak z tego obrazka (żeby nie mówić karygodnego mem-a) o uczciwie pracującym amerykańskim farmerze ;-).

Pozdr.

@tOri, Mistrzu, będę miał na uwadze. Jak nie dorwę w najbliższym czasie szesnastki to zgłoszę się do Ciebie po tą sześćdziesiątkę czwórkę i będę modzić.

@stryker, ładna kolekcja. Niestety w tym bałaganie nie znalazłem potrzebnego mi układu pamięci. Natomiast stwierdzić mogę, że sporo masz SIMM-ów. Być może byłbyś skłonny coś odsprzedać lub ewentualnie wymienić. Mam obecnie 5 sztuk po 8M i jedną sztukę 16M (Kingston KTC1481/32). Oczywiście wszystkie SIMM-y 72 pin. Potrzebowałbym drugiej takiej 16M aby mieć 32M, ewentualnie może miałbyś w dobrej cenie 2 kości po 32M, abym mógł do mojej płyty zamontować maksymalną ilość RAM-u czyli 64M.

Pozdr. gkd_82

zyga64 napisał/a:

Uderzaj na forum 3dfx.pl. Tam jeden z userów miał na zbyciu takie pamięci.

Dzięki @zyga64 za cynk. Znalazłem stosowny wątek na forum. Zarejestrowałem się, postaram skontaktować się z forumowiczem, który (w Warszawie) oferował takowe układy.


tOri napisał/a:

Przerzuce kilka pudełek - może jakieś jeszcze znajdę.

@tOri, jak pisałem wcześniej, to nie jest pilna sprawa. Jak wpadnie Ci w ręce daj znać.

Mnie "jak z bicza strzelił" minęło 10 miesięcy od pozyskania "ograbionego" komputera, przez dokupienie brakujących elementów (CPU, RAM SIMM 72 pin, karta graficzna na PCI), po niedawne uruchomienie bez cache L2. Po prostu miałem inne zajęcia. Tak że @tOri, kolejne kilka dni w poszukiwaniu danego układu pamięci naprawdę nie zrobi wielkiej różnicy.

PS. O ile dobrze pamiętam wgrany jest na płytę jeden z pierwszych BIOS-ów z logiem Optomus-a oczywiście, a płyta nie była "modowana" jak jest to opisane w stosownym wątku na innym forum. Przed uruchomieniem kompa w płycie był montowany jakiś CPU niebędący DX, bo stosowna zworka była na innym położeniu.

Pozdr. gkd_82

Moderatorowi dziękuję za przeniesienie tematu do właściwego działu.

@tOri dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy. Szkoda że na szybko nie udało się znaleźć właściwego układu. Może znajdziesz w późniejszym czasie, to nie jest "paląca" sprawa.

Od siebie mogę dodać to, że nie przypuszczałem jak trudno dostać od ręki w przystępnej cenie potrzebny takowy układ w ilości 1 lub 2 sztuk.

Grzebiąc w internetach oczywiście znalazłem na eBay-u w "Juesendej" po sztuce lub dwóch za kilkanaście dolarusiów, plus przesyłka kolejne kilkanaście dolarusiów. Znalazłem również na DigiKey-u, ale MOQ to 108 przy cenie kilkanaście złotych za sztukę. Najlepsza jest Alibaba, MOQ to 5 sztuk po niespełna dolarusia za sztukę więc okazja, ale przesyłka już zabójcza bo 400 dolarusiów.

Pozostaje więc:
#1. Poszukiwać dalej, może coś się "wygugla".
#2. Oczekiwać aż ktoś się odezwie (dzięki @tOri za wiadomość, dajesz nadzieję; adapter z SOJ/SOP na DIP nie powinien być zbytnio problematyczny).
#3. Pogodzić się z wydatkiem ponad 300 złociszy i zakupić w kraju komplet 18 NOS-ów od meditronika.
#4. Zakupić łatwo dostępną kość 20ns i godzić się z jako-takim działaniem.

Pozdr. gkd_82

Przepraszam najmocniej, trochę nabruździłem. Z drobnego roztargnienia i pośpiechu umieściłem temat nie w tym dziale co trzeba. Moderatora proszę o ewentualne przeniesienie do działu "Pozostałe".

Pozdr. gkd_82

Witam forumowiczów

Powoli przywracam do życia komputer Optimus-a 486, który fabrycznie był z płytą Intela (PCI Expandable Desktop aka Ninja). Chciałbym płytę uzupełnić o pamięć CACHE drugiego poziomu. Do kompletu brakuje mi już tylko "kości" dirty bit, czyli SRAM 16K x 1 w obudowie DIP20 o czasie dostępu 15ns.

Z pliku dokumentacji tej płyty wynika, że zalecane takowe układy produkował:
#1. Cypress Semiconductor (CY7C167A-15);
#2. Integrated Device Technology (IDT, IDT6167SA-15).

Znalazłem jeszcze przynajmniej dwóch innych producentów takich układów o czasie dostępu 15ns:
#1. Integrated Silicon Solution Inc. (ISSI, IS61C67-15);
#2. MICRON (MT5C1601-15).

W pierwszej kolejności takowych układów (15ns) poszukiwałem w kraju (odrzucając Ali), a w szczególności oczywiście na Allegro, lecz bezskutecznie. Później po porostu w polskich internetach i znalazłem (https://www.meditronik.com.pl/el/b4160.htm), ale MOQ wynosi 18 przy cenie niespełna 18PLN za sztukę i robi się ponad 300 złociszy za komplecik, a ja potrzebuję jednej sztuki.

Znalazłem również w polskich internetach układ pasujący, ale z czasem dostępu 20ns (MK41H67P-20). Niestety to nie do końca jest to czego poszukuję, ze względu na większy czas dostępu.

I tutaj moje pytanie. Czy ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu takowego układu pamięci z czasem dostępu 15ns i byłby w stanie mi odsprzedać sztukę lub dwie (najlepiej sprawdzone używki z demontażu, a nie "Nju Old Stoki")? Ewentualnie mógłby się na coś wymienić, bo mam trochę rozmaitych układów pamięci (SRAM, DRAM, EPROM UV, EEPROM, FLASH) oraz PLD (GAL/PALCE)?

Pozdr. gkd_82

Witam

Trochę odgrzebuję temat, ale chciałbym zrobić "letnie prządki".

Co do gratów:

#1. Pozostawiłem drobny mod płyty i używam z powodzeniem VIC-a 8565, który mniej się grzeje w porównaniu do układu w starszej wersji.
#2. Po zastosowaniu płytki-adaptera (https://8bit.re/c64-sid-adapter/) i umieszczeniu SID-a 8580, komodorek "gra" poprawnie, a układ również mniej się grzeje w porównaniu do układu w starszej wersji. W zakupie płytki pomógł mi jeden allegrowicz.
#3. Zakupiwszy odpowiednie GAL-e w obudowie DIP od Lattice (z Ali) zaprogramowałem je odpowiednim wsadem. Teraz wszystko działa poprawnie. W międzyczasie udało mi się zdobyć (również z pomocą jednego allegrowicza) płytkę adaptera PLA na układy GAL w obudowach PLCC. Tutaj również zakupiwszy odpowiednie układy (ze sklepu na allegro https://allegro.pl/oferta/10szt-gal20v8 … 3323151119) zaprogramowałem je odpowiednim wsadem. Drugi adapter/zamiennik również działa poprawnie.
#4. Oryginalny KERNAL ROM zakupiłem tutaj (https://allegro.pl/oferta/1szt-901227-0 … 5151984959)
#5. Obie obudowy do Atari 7800 w bardzo dobrym stanie, wraz z częściowo ograbioną płytą główną wylicytowałem w przyzwoitej cenie na Allegro.
#6. Pisałem do @Rj oraz @Eagle (niestety bez odzewu), lecz finalnie problem z zasilaczem (a właściwie końcówką) rozwiązałem przez zakup w niewygórowanej cenie (na Allegro) używki zasilacza SENNHEISER z właściwym wtykiem do Atari 7800. Mam również zastępczy zasilacz o właściwych dla konsoli parametrach, został więc tylko przeszczep kabla.
#7. Uchwyt to radiatora do procesora 486 dostępny jest tutaj (https://allegrolokalnie.pl/oferta/mocow … ra-486-fbf). Radiator mam z odzysku.

W związku z powyższym temat uważam za wyczerpany. Proszę więc moderatora o jego zamknięcie.

Pozdr. gkd_82.

@_tzok_

Dzięki za odpowiedź. "Przedzwoniwszy" miernikiem urządzenie okazało się, że biegunowość wtyku zasilacza (zgodnie z moimi przypuszczeniami) jest identyczny jak w zasilaczach do Atari 2600/VCS czyli "tip" wtyku jest plusem. Znalazłem zasilacz stabilizowany 12V/1,25A i odprawiłem jack z właściwą biegunowością. Urządzenie po jego podłączeniu pracuje jak najbardziej poprawnie.

Temat został zatem wyczerpany a problem rozwiązany. Proszę więc administratora o zamknięcie tematu.

Pozdr. gkd_82

Witam szanownych entuzjastów szesnastobitowego Atari.

Jakiś czas temu, mój brat kolekcjoner retro sprzętu wszedł w posiadanie urządzenia "Pal Interface III-2" będącego moim zdaniem swego rodzaju "switch-em" video z wbudowanym modulatorem. W załączniku zdjęcia.

Z racji takiej, że aktualnie brat chciałby uruchomić/sprawdzić to urządzenie, potrzebuje odpowiedniego zasilacza, gdyż aktualnie nie posiada właściwego. O ile dobrze pamiętam na urządzeniu nie ma informacji jakie napięcie i natężenie prądu jest dla niego nominalne. Jedyne co mogę stwierdzić to, że zasilacz takowy powinien mieć wtyk jack-mono 3,5mm (jak w zasilaczach do Atari 2600/VCS/klony wszelkiej maści "Rambo"). Na kondensatorach wlutowanych w płytkę we wnętrzu jest napięcie 25V, więc można domniemywać, że napięcie zasilacza powinno oscylować w granicach 12V-15V.

I tutaj moja prośba. Czy może ktoś z szanownej atarowskiej Braci posiada/używa podobne/identyczne urządzenie tego typu i byłby w stanie podzielić się informacją, jaki zasilacz (domniemywam że DC, jakie napięcie i minimalne natężenie, oraz biegunowość wtyku) jest właściwe dla takowego sprzętu?

Pozdr. gkd_82.

@drygol

Dysk dotarł. Testy wykazały, że jest w bardzo dobrej kondycji. Żadnych "badów" nie wykryto.

Pozdr.

@drygol

Wysłałem Ci email na adres contact(małpa)retrohax.net.

Pozdr.

Witam

TomekTRV napisał/a:

@gkd_82
Mi zależy na tym 11 bo taki miałem w moim pierwszym komputerze więc raczej nie zrobimy takiej zamiany.

OK @TomekTRV, odstępuję Ci ten dysk #6. Mam w swoich zasobach dwa dyski 420MB oraz 1,2GB więc prawdopodobnie będzie się nadawać któryś z nich do złożenia z puzzli starego kompa z 486. Do kompletu brakuje mi tylko jakiejś karty graficznej na PCI lub ISA i może jakiejś karty muzycznej na ISA bo na PCI CT4810 od SB również posiadam.

W takim razie aby było jasne dla wszystkich (jeżeli ja czegoś nie pomieszałem):

#1 -
#2 - 10zł - tOri
#3 - 10zł - tOri
#4 - 10zł - TomekTRV
#5 - 10zł - tOri
#6 - 10zł - TomekTRV
#7 - 10zł - tOri
#8 - 10zł - gkd_82
#9 - 10zł - tOri
#10 - 10zł - TomekTRV
#11 - 10zł - TomekTRV

Pozdr.

@drygol

Jesteśmy na forum, więc forumowicz to jak najbardziej poprawne i właściwe określenie, ale jeżeli rozwaliłem Ci system, wybacz. Chociaż Cię rozbawiłem

Co do #6 zgłosiłem się kilkadziesiąt sekund przed @TomekTRV, ale jeżeli on już coś wylicytował to nawet ja nie wylicytowawszy jego ani nie kupiwszy odstępuję mu. Raz zapłaci za przesyłkę, a ja jak pisałem wcześniej wlałbym #11. Może zrobimy deal-zamianę, bo ta #11 bardziej by mi pasowała. Ja wezmę #11 a ty @TomekTRV #6. Czy może tak być?

@tOri dzięki za odstąpienie #8.

PS. Jestem teraz na urlopie wiec sprawę mógłbym finalizować dopiero po 10 czerwca. Może do tej pory karta graficzna na PCI w dobrej cenie się znajdzie.

Pozdr.

Witam

Forumowiczu drygol. Jak nikt ze zwycięzców licytacji nie zechce pozostałych trzech dysków (tutaj 6, 8 i 9), ja byłbym chętny zakupić po rzeczone 10PLN dwa z nich czyli #6 i #8.

Dodatkowo może jeszcze się gdzieś uchowała jedna sztuka dysku o pojemności ~500MB (jak ten #11 co wylicytował TomekTRV) (nadający się do komputerów z DOS z biosem nieobsługującym dysków większych niż 500MB) to bardzo chętnie bym wziął go oraz/zamiast Maxtora #6.

Pytanie z innej beczki ale też o sprzęt z epoki. Czy z "gratów" z demontażu z tej kolekcji nie uchowała się jakaś karta graficzna VGA (S3/IGS/ATI 1~2MB RAM lub coś podobnego) na PCI (nie PCIe) lub ISA z którą byś mógł byś się rozstać w dobrej cenie? Potrzebna mi do przetestowania płyty głównej na CPU 486 ze starego Optimusa.

Mam też monitor BW Philips 7BM743/00T nie wiem czy sprawny w 100% (uruchamia się ale nie wiem czy wyświetla obraz)  pracujący tylko w trybie TTL Hercules/MDA ale nie mam karty graficznej do jego sprawdzenia. Posiadałbyś takie cudo na PCI lub ISA do jego sprawdzenia?

-----------------------------------

Widzę że tOri się po #8 zgłosił, jak byłem w trakcie pisania postu tutaj. Trudno, już nieaktualne.

-----------------------------------

Pozdrawiam, gkd_82.

Wpłata charytatywna

Wpłata charytatywna

@Javalonde

Wezmę z wysyłką. Temat chciałbym sfinalizować po "łikendzie".

Pozdr.

Sikor napisał/a:

Hmm, chyba Rj lub Eagle (nie pamiętam już) drukował takie wtyki w 3D, pasują idealnie - uderz do nich. naleźć taki zasilacz jest dość ciężko, nawet uszkodzony.

Dzięki za informację. Odezwę się do nich.

W międzyczasie na znanym portalu aukcyjnym znalazłem zasilacz w niezbyt dużych pieniądzach z "fabryczną" końcówką, która potencjalnie pasowałaby do Atari 7800, niestety 100% pewności nie mam.

Pozdr.

Witam

Na bliżej nieokreślony czas zarzucam ten konkretny temat. W związku tym proszę moderatora o jego zamknięcie.

Pozdrawiam, gkd_82.

Witam forumowiczów

Wylicytowawszy upragniony beżowy chlebak z czarną klawiaturą na znanym portalu aukcyjnym oczywiście w stanie nieznanym / nietestowanym / jako uszkodzony, który to leżał około 30 lat na strychu, podjąłem się próby jego uruchomienia i ewentualnej naprawy. Po umyciu go z trzydziestoletniego strychowego brudu zabrałem się za jego uruchomienie co zakończyło się niestety niepowodzeniem. Następnie zabrałem się za niespieszną naprawę i zajęło mi to około 2 miesięcy. PN płyty to 250407 Rev.B PAL-G, a komputer ma na naklejce Made in Germany. Wypruwszy wszystkie układy z płyty i umieściwszy je na podstawkach, udało mi się w końcu zdiagnozować co dolega temu misu:

1. Uszkodzony VIC-II (6569) generował permanentnie czarny obraz (usterka ta została zdiagnozowana jako ostatnia, robiąc podmiankę z HACK-iem napięć na 8565 z pożyczonego C64G).
2. Uszkodzona jedna kość DRAM (Atari 800XL pomogło zdiagnozować, bo testera pamięci nie mam). Wymieniłem na inną sztukę.
3. Uszkodzony układ MOS 7709 (odpowiednik 74LS258, TL866CS pomógł w diagnozie). Zakupiłem odpowiednik.
4. Uszkodzony LM556 (oscyloskop w pracy pomógł wykryć permanentny reset). Zakupiłem nowy układ.
5. Uszkodzony zastępczy EPROM 16K z kernalem 901227 i "doklejonym" Professional DOS-em (o tym DOS-ie świadczyła naklejka na eprom-ie i uszkodzony dump kości). Eprom podłączany był do płyty przez rzemieślniczy ręcznie wytrawiany adapter z wyjściami na switch do przełączania między dwoma ROM-ami. Po wykasowaniu tego EPROM-u nie da się jego zaprogramować ani TL866CS czy starutkim SEPROG-iem. Wypaliłem więc dla dalszej diagnozy EPROM 8K z KERNAL-em 901227-03.
6. Częściowo uszkodzony PLA (906114-01). Z kartem "Dead Test" 781220 jest OK. Bez karta "Dead Test" komputer się uruchamia i odpala się BASIC, a po podłączeniu karta "4 in 1" z Soccerem, KLAX-em i Flimbo też ok, można grać. Natomiast z kartem diagnostycznym z 586220+ zawiesza się na testowaniu RAM wyświetlając BAD, ale na niebiesko a nie na czerwono/brązowo.

Z zamiennikiem PLA zmontowanego z płytki wykorzystującego 2 GAL-e 20V8B DIP24 wedle pomysłodawcy (użyłem 2 GAL-e od National Semiconductor i nie 20V8B tylko 20V8A i nie 25ns ale 20ns, bo tylko takie miałem z odzysku z elektrośmieci) mój komp uruchamia się właściwie bez karta diagnostycznego, i odpala poprawnie również kart "4 in 1" wspominany wcześniej. Natomiast z kartem diagnostycznym 586220+ wynik testu PLA jest BAD na czerwono/brązowo ale test pamięci jest OK. Z kartem Dead Test 781220 natomiast obraz z mojego kompa tylko co chwilę mruga na biało w większości wyświetlając czarny obraz.

7. Częściowo uszkodzony SID 6581. Z kartem Dead Test 781220 test dźwięk jest w miarę OK, ale z kartem diagnostycznym 586220+ wynik testu dla SID-a jest BAD na czerwono/brązowo no i oczywiście ostatnie dźwięki sekwencji testowej audio (takie szumy) brzmią fatalnie.


Trochę się tego nazbierało w tym chlebaku i do tej pory zastanawiam się jak mogło być tyle uszkodzonych podzespołów. Prawdopodobnie dostał "strzała" z zasilacza, podłączony został nieprawidłowy zasilacz (może od Atari) albo komputer musiał pracować podczas burzy i gdzieś w pobliżu "walnął" piorun. Z kilkoma Atari XL/XE, które naprawiałem do tej pory, uszkodzony był tylko DRAM. O problemach z klawiaturą czy brakach w układach bo ta czy inna płyta była częściowo ograbiona nie rozpisuję się, bo to uszkodzenia mechaniczne czy po prostu braki, a nie usterki układów.


Drugi sprzęt to Atari 7800 PAL. Wylicytowałem go sobie również oczywiście jako nieznany / nietestowany / uszkodzony po upadku i z brakami plastyku od frontu obu obudów (górnej i dolnej). Tan zakup udał się bardziej, bo konsola po oczyszczeniu i podłączeniu zasilacza laboratoryjnego wstała od razu. Chciałbym ją teraz doprowadzić do stanu kompletności i uruchamiać ją z "normalnego" zasilacza, więc trzeba by braki uzupełnić.


W związku z tym bardzo chętnie bym zakupił w dobrej cenie dla forumowicza :-) :

1. Przede wszystkim VIC-a i może być oczywiście również 8565 bo już płytę zmodowałem i tylko zworką przestawiam napięcie na nóżce 13 między 12V a 5V, po umieszczeniu układu w oryginalnej podstawce. To jest priorytet, bo bez tego układu komputer nie działa.
2. SID 6581 lub może być również nowszy 8580 z płytką adapterem typu (https://cbmretro.fi/product/sid-8580-ad … ong-boards), ale nie musi być konkretnie taki. Taką płytkę-adapter mógłbym nawet sam uzbroić w graty. Może być również gotowy zamiennik na przykład SwinSID na czarnym laminacie bez zamontowanej diody podświetlającej płytę, bo świecącego cosia we wnętrzu kompa nie potrzebuję.
3. Oryginalny sprawny PLA (906114-01) lub zaprogramowaną przez kogoś kość 82S100 (podobno lepsza od oryginału). Tak mam zamiennik na 2 GAL-e DIP24, ale albo nie jest on dobry, albo moje układy GAL nie są dostosowane do tego zamiennika. Jak dorwę 2 sugerowane prze pomysłodawcę zamiennika GAL-e to może będzie OK. Tak wyrażałem wcześniej chęć zakupu w innym wątku na tym dziale forum płytki do układu CPLD Altera, ale zarzucam temat, bo okazuje się że ten adapter jeszcze wymaga drobnych poprawek co zostało opisane na blogu pomysłodawcy. Zastanawiam się również jeszcze nad zamiennikiem na GAL-ach ale w obudowach PLCC, co sprawia że zamiennik nie wystaje za obrys oryginalnego układu. Coś takiego jak tutaj: (https://www.pcbway.com/project/sharepro … e5faf.html) Może ktoś ma płytkę do odstąpienia?
4. Oryginalny sprawny KERNAL 901227-03.
5. Obie obudowy (górną i dolną) do Atari 7800. Może być popękana, ale aby nawet te odłamane elementy były w komplecie, to je sobie dokleję.
6. Jakiś dowolny zasilacz z pasującym idealnie wtykiem, lub sam kabel z "fabrycznym" wtykiem zasilania do konsoli Atari 7800. Wiem że takowe występują, bo ten wtyk to raczej nie jest wymysł Atari. Mam zasilacze o właściwym napięciu i natężeniu prądu to mógłbym zrobić sobie adapter.
7. Radiator z uchwytem do procesora 486DX2 od Intel-a.


Co do ewentualnej wymiany to z potencjalnym oferentem będę już uzgadniać. Mogę napisać że wśród oferowanych przez mnie są z elektronicznego odzysku:
1. Pamięci równoległe eprom UV/eeprom/flash w obudowach DIP oraz PLCC o różnych pojemnościach (wszystkie testowane).
2. Pamięci LPC w obudowach PLCC o różnych pojemnościach (wszystkie testowane).
3. Pamięci szeregowe w obudowach DIP8 o różnych pojemnościach (wszystkie testowane).
4. Pamięci RAM statyczne i dynamiczne głównie obudowy DIP (głównie używane, ale tutaj mam trochę starych zasobów magazynowych w blistrach, Static RAM przetestowany). Ze statycznych w blistach: P510118SL-10, TC551001APL-10, HM6116PL-3; Ze statycznych z odzysku: UM61256FK-15, KM68257CP-20, IS61C256AH-20N, MCM6264CP15, W24512AK-15, HY6264ALP-10. Z dynamicznych z odzysku D424256C-70.
5. Optocuplery PC849 (tutaj mam trochę starych zasobów magazynowych w blistrach, nietestowane).
6. Układy 7407N (tutaj mam trochę starych zasobów magazynowych w blistrach)
7. Kilkanaście innych układów z odzysku jak Math CPU (XC87SLC-33), MCU, RAM DAC (HM86171-80, SS2410), CPLD PLCC (Atera EPM5192JC-20, EPM7032LC44-12). Tylko niektóre MCU testowane pod względem pamięci wewnętrznej.
8. Inne retrograty z epoki 8bit i 16bit, jak na przykład gry czy konsole i akcesoria do nich.

Pozdrawiam, gkd_82.

@tOri

Wysłałem Ci email przez formularz forum.

Pozdr.

Dzięki tOri za odpowiedź

W czasie gdy Ty odpisywałeś na mój post, ja doczytałem sobie o układzie który posiadam również stwiedziłem, że ten konkretny nie ma obsługi JTAG-a, a specjalniego programatora do chpów bez "S" (he he klasyk mi się przypomina) nie posiadam.

Dziękuję za ofertę Twojej płytki, będę miał na uwadze. Ja chciałem zrobić coś na gotowo, bez prototypowania.

W związku z tym w rachubę wchodzi albo odpuszczenie tematu, albo zakup i płytki i układu z "S".

Można też PLA zrobić z GAL-i, nawet mam takową płytkę i dwa GAL-e (z elektrośmieci ;-)) ale nie od Lattice tylko od National Semiconductor i nie 25ns, tyko 20ns. Ale tutaj też nie mam pewności czy ten zamiennik działa, a programowałem na TL866CS i starutkim SEPRG-u ze stosownym własnoręcznie wykonanym adapterem typu "Frankenstein". W dalszym ciągu w moim chlebaku czarny obraz i powoli dochodzę do wniosku że w moim Breadbinie VIC wysiadł.

Witam

Będąc posiadaczem stosownego układu CPLD (konkretnie Altera EPM7032LC44) z odzysku z elektrośmieci ;-) aktualnie jestem zainteresowany zakupem w rozsądnej cenie płytki ezPLA z projektu (https://ezcontents.org/recreate-c64-pla-chip-vhdl) lub podobnej tutaj lokalnie w kraju, bo z PCBWay czy innych stron zamawiać nie chcę. Czy ktoś szanownych forumowiczów posiada zbędną sztukę i by się z nią rozstał?

Być może będę miał coś na ewentualną wymianę, jeżeli sprzedawać płytki potencjalny oferent nie chce.

Pozdrawiam, gkd_82