1

(44 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Ale jeszcze większą sensacją dla mnie jest wzmianka, że J. Decuir miał wkład w Amigę, a konkretnie co najmniej w Agnusa i Denise.

To, w połączeniu z szeroko znanymi pogłoskami o J. Minerze, który związany jest z Amigą i Atari w zasadzie jest ostatecznym potwierdzeniem podziemnej teorii, że Amiga jest w istocie rozwinięciem Atari 8 bit... :)
Teorii, której notabene sam jestem zwolennikiem. Team który wyrzeźbił JIL-8 wyrzeźbił C=A.

i tak dalej, i tak dalej... noc długa, baśń się plecie, a każdy spokrewniony jest z Lucy.

Miłego wieczoru.

2

(44 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Tak, widziałem, gdyby nie to nie użyłbym zwrotu "facet ma związek z usb i sio".

Jakiś ;)

3

(44 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

I ta informacja mi się podoba. Co prawda nie wiadomo co Decuir miał dokładnie na myśli (gdzie i co powiedział na ten temat, o ile w ogóle), ale według nonejmów supportujących wikipedię facet ma związek z usb i sio. Jakiś ślad jest, można się chwycić.

4

(44 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Co jest podobnego w usb i sio? że ma dwa druty sygnałowe + masa i zasilanie?

5

(44 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

SIO > SCSI - koncepcja łańcucha urządzeń z ID. Bliżniacze rozwiązania.
USB - gdzie tu jakiś łańcuch ?

6

(44 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

SIO jest też protoplastą SCSI. Ale jest lepsze, bo łańcuch działa bez terminatora oraz obsługuje urządzenia analogowe, bez sztywnego ID. Jest to też serial, do czego SCSI doszło znacznie później. Akronim baardzo podobny - SIo -->> ScsI.

To tyle na dziś.

7

(44 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

>>Na marginesie: a kto będzie aprobował i dlaczego to dla mnie niby ważne?<<


Charakterny kot, stawia się staremu wojsku ;)

Nie spinaj się. To tylko żartobliwe nawiązanie/skojarzenie do naklejek na furach "Niemiec płakał jak sprzedawał", które sparafrazował w swoim poście x_angel. Myśl dotyczy wozów z de :) Nic nie mam do Ciebie ani TT.

Płakał jak sprzedawał.. - ze śmiechu, że znalazł freiera który zapłacił za padakę/śmiecia pełną stawkę i jeszcze dziękował.

(ci co sprowadzali fury z rajchu to wiedzą o co kaman :) )

10

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Sorry, trochę zaspałem z tematem, zaraz puszczam dane :)

11

(13 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Jedno fuji bym poprosił.

12

(5 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Those files are parts of Sweet Illusions megademo. Probably
ripped from disk version to fit on cassete.

13

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Te z VD wydają się całkiem ok, ale spróbuję toolchaina w wolnej chwili po świętach - jak będą lepsze, to pod linuxem będę robił :-)

14

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Pomęczyłem jeszcze dalej encaudio60.exe skoro jest właściwy, ale przygotowując dane nowszym Virtualdubem 2.x (jakiś czyjś fork na bazie oryginalnego 1.x). Teraz AVF wychodzą już dobrze. Tak więc faktycznie coś stary v-dub w połączeniu z nowymi avi (bądź tymi konkretnymi plikami) nie trybił jak trzeba.

No to już mogę oglądać ulubione teledyski na Atari :)

Dziękuję za wskazówki.

15

(12 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

No właśnie użyłbym, gdybym miał. Ma ktoś może? Ja nigdzie nie znalazłem innego pliku niż encaudio60.exe.

Próbuję skonwertować filmy avi aby odtwarzać je na avgcarcie. Napotkałem jednak problem - po chwili oglądania zaczyna rozjeżdżać się dźwięk z obrazem i przesunięcie to narasta z biegiem czasu odtwarzania. Dane konwertuję virtualdubem wg opisu Phaerona i z użyciem jego narzędzi (paltools - mux50n.exe, encaudio60.exe, encvideo50n.exe).

Paltools to jakaś stara paczka z bodajże 2017, którą znalazłem na atariage. Czy ma ktoś jakąś nowszą wersję, może lepiej dopracowaną? Albo może sam plik encaudio50.exe?  Wydaje mi się, że dla PAL powinien być użyty encaudio50.exe a encaudio60.exe to raczej dla  NTSC - pewnie przez to rozjeżdża się dzwięk.

17

(9 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

To może być też artefakt pamięciowy :) Po latach umysł stworzył sztuczne wspomnienie ze szczątkowych informacji jakie miał o innych podobnych artykułach i podsuwa jako autentyczne na temat Gods.

18

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

W gniazdo w płycie wetknięta jest płytka z rezystorami w którą wchodzi taśma. Białą tąsmę można wypiąć z gniazda w płytce z rezystorami, a tą z czarnego gniazda w płycie atari. Trzeba użyć nieco siły i delikatności zarazem i da się to rozłączyć. Niektóre 600xl mają tą dodatkową płytkę.

Ale na początek miernik w dłoń i sprawdź pierwszą linię sygnałową klawiatury - czy jest przejście od płyty do pinu w czarnym gnieździe, potem dalej, do gniazda w przejściówce z rezystorami, potem dalej do taśmy klawiatury i aż do końca - do pcb klawiatury. Pin pierwszy w gnieździe odpowiada za klawisze od 7 do break, więc na tej linii trzeba szukać przerwy. Jak wyłapiesz gdzie ona jest to będzie już wiadomo co dalej.

19

(65 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zadźubisty. Jeśli wyrabia się avfplay, a pewnie tak, bo subcart ma być nieznacznie tylko wolniejszy, a stereo jest compatible z istniejącymi rozwiązaniami i ładnie brzmi, to cart rozwala wszystko inne. Myślałem nawet ostatnio o drugim avg ale jak tak to zaraz zamawiam subcarta.

Wezmę zmontowany RAD  i złożoną sakurę.

Wezmę 1 komplet.

22

(30 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Masa sprzętu elektro sprzedawanego w UE ma inne gniazdo zasilania niż usb-c. Ten wymóg USB-C dotyczy sprzętu z baterią. Może nowe atari jest z baterią?

23

(1 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jest to chyba dyskietkowa wersja os-romu Omniview.
Po załadowaniu widać screen jak na obrazku. Wciśnięcie select lub option resetuje system, po czym
czasami Basic odpala się z nieznacznie zmienioną czcionką 40 kolumnową. Poza tym nic więcej się nie dzieje.
Wywołanie USR pokazanego na screenie tytułowym nie uruchamia trybu 80 kolumnowego...

Ma ktoś może pomysł jak tego użyć?

24

(26 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Frapujący szczegół: na klawiaturze brak litery "G".

Zawsze dziwił mnie i zarazem przerażał design tych wczesnych (późniejszych zresztą niewiele mniej) think-padów. Wytrzymała konstrukcja obudowy wzorowana na muszli małża, unikatowa czerwona kulka i inne legendy -

ALE

- całość wygląda jak niemożliwie wykręcona walizkowa jakaś maszyna do pisania z około  '61. Oldskulowe to było już w momencie wypustu na rynek.