Dobra, gotowe. Trochę to trwało, niby kilka kresek, ale jest trochę zabawy.
W załącznikach:
- obrazek printscreen rysunku płytki ze złączem kartridża w Eagle
- obrazki test1,2,3,4 z wydrukowaną i wyciętą z papieru płytką pcb dopasowaną do obudowy i porównanie z oryginalnym pcb zamknięte w obudowach
- plik zip zawierający bibliotekę do Eagle oraz pusty projekt z wykorzystaniem tej biblioteki jak kto woli
Sama płytka jak widać jest dopasowana dokładnie do obudowy.
Wszystkie grube krechy białe oznaczają miejsca grodzi i mają ułatwiać pozycjonowanie elementów na pcb. Te grube krechy są narysowane na warstwie "Document", więc można łatwo sobie włączyć/wyłączyć widok, a warstwa ta nie bierze też udziału w produkcji pcb.
Płytka jest przygotowana domyślnie do góry nogami - w sensie, że na wierzchu jest strona bottom kartridża. Oczywiście jednym kliknięciem można sobie ją odwrócić w Eagle, ale zrobiłem w taki sposób, ponieważ w obudowie Sikora jest znacznie więcej miejsca na wysokość pod spodem niż na wierzchu, a więc podczas projektowania po tej właśnie stronie będą w większości umieszczane elementy. W Eagle natomiast o wiele wygodniej się rysuje jeśli mamy elementy na wierzchu, stąd ten patent. Na oryginalnych płytkach z tego co widziałem Atari też robiło elementy pod spodem kartridża, więc widać Atari tak chciało:-)
Licencja: ponieważ ostatnio modne stało się wywlekanie tematów o prawach autorskich, to postanawiam tutaj napisać licencję do projektu. Nie lubię być ustawianym w szeregu, więc nie chcę żadnej standardowej licencji. Niniejszym udzielam licencji następującej: można używać plików Eagle załączonych w tym poście w dowolny sposób, można używać komercyjnie, niekomercyjnie, można przerabiać dowolnie, można nawet podpisać się pod projektem swoim nazwiskiem, nie trzeba mnie o tym informować, nie trzeba podawać mnie jako autora. Krótko mówiąc daję to wszystkim za darmo i każdy może z tym robić cokolwiek zechce. Na zdrowie:-)