Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale jeśli dobrze rozumiem, to koraliki ferrytowe powodują że występuje impedancja w postaci reaktancji indukcyjnej, i jeżeli producenci podają, że np. ma taki koralik 65ohm przy 100MHz, to będzie oznaczało, że przy mniejszych częstotliwościach będzie coraz mniejsza impedancja, a przy większych będzie większa. Pewnie jest jakaś charakterystyka konkretna takiego wykresu i pewien zakres wykresu jest sensowny w zastosowaniu, natomiast w naszym przypadku zasadniczo chodzi o to, żeby gasić jakieś tam piki pochodzące z zakłóceń, które mogły by być wychwytywane jako sygnał przez naszą elektronikę. Krótko mówiąc jakikolwiek koralik ferrytowy prawdopodobnie będzie dla nas przydatny w różnych miejscach Atari, ale często zadziała nam wszystko bez problemu bez tych koralików też:-) Nałoży nam się tutaj bowiem wiele czynników: jakość napięcia zasilającego, inne urządzenia siejące do naszej Atarki zakłócenia itp.
Ja ze swojej strony w konstrukcjach, w których występują koraliki ferrytowe stosuję zwykle jakieś z odzysku z podobnych urządzeń, pracujących na podobnych częstotliwościach (w sensie rzędów wielkości) - czyli koraliki z płyt głównych retro sprzętów itp. Daję co tam mam pod ręką i na pewno spełnia zadanie dobrze, a czy on ma 65ohm, czy 90 czy 72 i pół, to już chyba nie ma wielkiego znaczenia. Coś tam w razie czego stłumi i tyle.
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
Przezroczysta obudowa dla Atari 800XL Rusza przedsprzedaż wyjątkowej, przezroczystej obudowy do komputera Atari 800XL!
RECOIL 6.4.5 RECOIL to przeglądarka retro plików graficznych, obsługująca ponad 550 formatów, dostępna na różnych systemach operacyjnych, z regularnymi aktualizacjami.