576

(36 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Kolorowy znaczek to również TOS 1.06. W moim STe taki właśnie mam.


Coś tam o ST i TOS-ie można poczytać tu: Tajemnice Atari: ST Forum
Zobacz wszystkie numery. Coś może Cię zainteresować.

577

(408 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Wybieram "C"


Ankietę można zrobić (chyba) podczas zakładania nowego wątku.

578

(25 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

A jakie ma ograniczenia wersja demo w stosunko do pełnej?

579

(2 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

sq7bti napisał/a:

(...) natomiast drugi klawiatury USB do ZX Spectrum:

Może się mylę, ale wg mnie tu nie chodzi o klawiaturę USB do ZX Spectrum, tylko jak zrobić z ZX Spectrum klawiaturę USB do PeCeta.
Barbarzyństwo.

580

(2 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Była w usłudze "webpark" na wp.pl, którą to WP niedawno wyłączyła. Mam kopię jednej z podstron - tej o rozszerzeniu RAM. Postaram się ją kiedyś udostępnić.

581

(46 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Wielki Szacun! Bawiłem się wyśmienicie :)

582

(28 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Bo jam tylko pobudził innych i dodał im odwagi :)

583

(28 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Jer, to jest znakomite! :)

584

(28 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Nie chcąc psuć pięknej tradycji, nigdy nie odważyłbym się zaprezentować pracy w Konkursie Sikora, ale... skoro to nie jest Konkurs Sikora, to oto moje propozycje:
http://images39.fotosik.pl/880/29e731b326a897e9med.jpg

585

(3 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Dzięki za zainteresowanie sprawą. Z przerwaniami, ich liczbą i liniami, w których miały wystąpić - było wszystko ok. Problem rozwiązałem poprzez zmodyfikowanie procedury wyświetlającej pierwszy obiekt na górze ekranu. Oprócz zmiany pozycji x w komórce pamięci zapisuje jednocześnie rejestr HPOSP0 i migotanie zniknęło. Wcześniej procedura zapisywała tylko komórkę w pamięci, a dopiero później podczas przerwania przepisywane to było do rejestru duszka. Tworzyło się opóźnienie w czasie i stąd niepotrzebne mruganie.

Jeszcze raz dziękuję!

586

(3 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Chciałem wykorzystać jednego duszka  i wyświetlić na ekranie dwa niezależne od siebie obiekty. Jeden w górnej części ekranu, drugi w dolnej. Obiekty mają poruszać się tylko poziomo. Sprawa wyglądała na prostą, a przynajmniej tak mi się wydawało. Mniej więcej w połowie ekranu wrzuciłem przerwanie DL, które „tnie” duszka na pół i wpisuje nową pozycję poziomą dla obiektu dolnego... W przypadku zastosowania DLI dla kolorów ekranu nie ma problemu. Od linii, w której występuje przerwanie na ekranie jest nowy kolor. Z duszkami to nie działa! Zapisanie rejestru HPOSP0 (poziomo pozycja PLAYER0) w trakcie przerwania zmienia położenie całego duszka na ekranie, a nie tylko części, po której wystąpiło przerwanie. Pomyślałem sobie: no tak, przy kolorach mamy rejestry kolorów i ich cienie, a w PMG tego nie ma (jest?). Jak sobie radzicie w takich sytuacjach? Wymyśliłem, że wrzucę dwa przerwania DLI – jedno tuż przed miejscem, w którym ma się pojawić dolny obiekt, a zaraz po nim drugie DLI, które „przywróci” pozycję poziomą, aby górny obiekt wyświetlany był poprawnie. Kiepsko się to sprawdza, bo przez krótką chwilę widać na ekranie, że górny duszek pojawia się na pozycji poziomej odpowiadającej dolnemu i odwrotnie – dolny czasami pojawi się na pozycji górnego. Jest to tylko chwilka, ale jest i dyskwalifikuje takie rozwiązanie. Przecież w grach stosuje się taką technikę i jakoś nie zauważyłem w nich tego niekorzystnego efektu. Co robię źle?

587

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pajero, a kiedy wersja finalna 3.0?

588

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Jak Donkey Kong zostanie, to chętnie przygarnę.

589

(72 odpowiedzi, napisanych Zloty)

grzybson napisał/a:

Miałbym małą prośbę do osób, które montują jakąś grę na compo - czy moglibyście mi dać znać (na maila, PW)? Chciałbym orientacyjnie wiedzieć ile prac nam się szykuje.

"listę" masz tu AOL#1 i tu AOL#2

590

(72 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Kurka, mam tylko jedną taką myszkę :(

591

(72 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Łał, tego jeszcze nie było! Nagroda byłaby rewelacyjna.
Obawiam się tylko problemów, gdy autorów zwycięskiej pracy będzie kilku...

592

(138 odpowiedzi, napisanych Zloty)

zaxon napisał/a:

Niech se Atarowi Amisze klepia kod na gole 65 xe, ja bym z checia zobaczyl cos na 1 mega, vbxe, kmk2 odpalajac to ze sparty 4.43 .

I dlatego nie powinno być żadnych ograniczeń - ani w górę, ani w dół. Każdy kto chce coś napisać na Atari jest mile widziany i niech tworzy na dowolną konfigurację! Wolność dla programistów - żadnych zasad! Jak koder wymyśli konfig, którego nikt nie ma, to ryzykuje tym, że jego dzieła nikt nie zobaczy - jego strata i tyle.

593

(169 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Pajero, żeby nie było wątpliwości - dla mnie wszystko jest OK :)
Dyski wirtualne na razie w małym zakresie, ale jednak wykorzystuję.

Jakbym miał pomarudzić... to chyba Configuraor v30 zmienia kolor tła na inny niż domyślny systemowy. Wydaje mi się, że poprzednia wersja tego nie robiła (nie sprawdzę tego, bo poprzedniej wersji już nie mam, a i ze strony projektu zniknęła). Czy Configurator może nie ruszać kolorów ekranu? Wcale ładniej to nie wygląda, a na TV LCD wręcz gorzej. To byłaby moja (chyba) ostatnia prośba :)

594

(169 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

- Ja używam wirtualnych dysków, choć przyznaję, że tylko V1-V4.
- Sosnowiec
- larek
- http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRMPrOhj5l6RhIi3UKT7ZG6UC7oPicqsF-sR5IGc8cDiNzQ8tGP

595

(169 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Uprzejmie donoszę, że pojawiła się wersja 3.0 RC5

596

(169 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@Montezuma:
ad.1 - wystarczy chyba informacja w instrukcji obsługi. Na ekranie, moim zdaniem, ma być minimum i tak właśnie jest. Ja bym tu nic nie zmieniał

ad.3 - zapomnij o "X" i używaj RETURN do uruchomienia pliku
ad.4 - u mnie zapamiętanie stanu CAPS w RC4 (a w zasadzie w Configuratorze 2.9 z RC4) działa doskonale

-----------------------
Jeszcze jedna moja uwaga. Jak mamy na ekranie Configuratora, to w SIO2SD nie sposób wejść w tryb konfiguracji (2xShift). Wygląda to, jakby Configurator na Atari cały czas komunikował się z SIO2SD i nie pozwalał mu na nic innego. Dopiero wyjście z Configuratora umożliwia dwuklik Shiftem i np. zmianę ustawień pewnych parametrów w SIO2SD, których zmienić się za pomocą Configuratora nie da (np. prędkości lub zmiany świecenia diod)

597

(169 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Po naciśnięciu "?" nie da się poprawnie przerwać procesu przeszukiwania klawiszem BREAK jeżeli nie został odszukany choć jeden plik zgodny z maską.
Gdy zostanie wyszukany choć jeden plik pasujący do maski, to dalsze poszukiwania są przerywane po naciśnięciu Break. Jeżeli jednak do maski nie pasuje żaden plik, to po Break wyświetla się komunikat błędu "Error SIO $08", ale przeszukiwanie nadal trwa, aż program przeleci całą kartę SD. To może trochę trwać. Wiem, że w jednej z instrukcji jest napisane, że przy przerwaniu działania programu np. klawiszem Reset tak się może dziać, ale jednak świadome przerwanie klawiszem Break przeszukiwania powinno w efekcie przynieść... przerwanie przeszukiwania, a tak niestety nie jest.

598

(32 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Mała ściąga: http://www.matematyka.wroc.pl/node/1098 i dla pewności drugie źródło: http://www.math.edu.pl/kolejnosc-wykonywania-dzialan

599

(169 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Jak dla mnie, nowa wersja konfiguraora jest bardzo dobra. Jeszcze tylko potestuję ją z RC3. To niestety dopiero jutro po południu. Jak na razie nie ujawniły mi się jakieś wpadające w oczy błędy. Dzięki za RETURN na pliku :)



------
15.04.2011 update:
------

Testowałem nowy Configurator z RC3. Nie napotkałem błędów. No, może oprócz drobnej niedogodności - w czasie przeglądania katalogów na karcie SD zdarza się, że program potrafi zawiesić się i nie reaguje na klawisze kursora (w zasadzie na inne też). W takiej sytuacji pomocny jest Break, który przywraca wszystko do porządku. Tego psikusa program robił mi również w wersji 2.5 i to zdecydowanie częściej. W 3.0 zdarzyło mi się to dopiero jeden jedyny raz, więc myślę, że jest dobrze.

Zmiany w RC3 podniosły też kompatybilność z grami, bo te, które jeszcze w RC2 nie chciały się wczytywać (np. Asteroids) teraz już bez problemu działają.

Nie testowałem oprogramowania z SDX, bo generalnie go nie używam.

Z czystym sumieniem mogę polecić wersję 3.0RC3 z Configuratorem 2.8. To jest to!

Jak wyłączą prąd, to odkręcasz wodę i światło jest! :D