Parę rzeczy, które leżą, nie używam, może się komuś przyda, bo u mnie tworzy kartonik zajmujący półkę w szafce.
1. SIO2BT - oryginalne od Montezumy. Pozwala na wczytywanie gier/programów przez bluetooth z np. telefonu komórkowego. Do bootowania wymaga z tego co pamiętam modyfikowanego systemu, lub jakiegoś tam specjalnego programiku, nie pamiętam, do znalezienia w opisach projektu Montezumy.
Cena: 50zł
2. SIO2SD-stick - sprawne działające urządzenie SIO2SD na kartę microSD w formie takiego "pendrive" wg projektu x_angel'a (był gdzieś opis na forum). To SIO2SD nie posiada wyświetlacza, nie ma też przycisków, ma tylko jeden, to jest Shift. Ten przycisk pozwala odpalić wybieraczkę po podwójnym kliknięciu i resecie Atari, lub poprzez przytrzymanie w trakcie włączania komputera. W parametrach SIO2SD można też ustawić, żeby po włączeniu komputera zawsze odpalała się wybieraczka plików, więc w sumie wtedy żaden przycisk nie jest potrzebny. Parametry SIO2SD można sobie ustawić w innym SIO2SD z wyświetlaczem, albo za pomocą programiku dely'ego, który daje dostęp do ustawień parametrów SIO2SD z poziomu Atari.
Projekt został zrobiony tak, że płytka pcb ma specjalną dużą grubość, żeby pady styków wchodziły idealnie pomiędzy piny gniazda sio w Atari, więc teoretycznie wkłada się tak jak jest w Atari i działa. Niestety z tego co u siebie zauważyłem, zdarza się, że to nie kontaktuje dobrze w zależności jak akurat są podgięte piny, więc na jednej płycie działa lepiej, na innej gorzej, czasem trzeba tam coś dogiąć itp. Ja bym proponował do tych padów dolutować sobie jakoś normalną wtyczkę SIO, wtedy będzie działało dobrze zawsze i wszędzie, ale mi to niepotrzebne, nie chce mi się tego robić, więc może się komuś przyda i ktoś sobie wykorzysta po swojemu.
Cena: 50zł
3. Keycon. To jest projekt kogoś z AtariAge (do znalezienia). Płytka jest z cienkiego laminatu, pozwala na wpięcie się w złącze klawiatury Atari XL lub XE. Płytka złocona. Na płytce są miejsca na wlutowanie pinów, więc można tego uzywać do robienia jakichś projektów prototypowych związanych z klawiaturą, oraz miejsce na przyciski Start/Select/Option/Reset/Break. Ja tego uzywałem jako urządzenia serwisowego, żeby móc płyty bez klawiatur testować - np. wcisnąć Option i wystartować jakąś grę z SIO2SD, albo wcisnąć Reset, albo też poruszać się po Self Test i sprawdzić pamięć/dźwięk. W moim egzemplarzu są wlutowane przyciski Start/Select/Option/Reset.
Cena: 20zł
4. SIO splitter. Rozdzielacz SIO pozwalający podłączyć dwa urządzenia na raz. W środku płytka mojego autorstwa, połączone wszystkie piny SIO równolegle, bez żadnej elektroniki, obudowa czarna drukowana na drukarce 3D. Używałem do podłączania jednocześnie nieprzelotowej stacji dyskietek i SIO2SD, ale można oczywiście podłączyć dowolne dwa urządzenia, np. magnetofon itp.
Cena: 30zł
5. Kartridż z grą One On One. Płytka pcb jest oryginalna, pochodzi z oryginalnego kartridża, podobnie naklejka jest oryginalna. Obudowa jest nowa od Sikora w jakości drugiej, posiada lekkie przebarwienia.
Cena: 40zł
6. Kartridż SpartaDOS X zbudowany w oparciu o kartridż zgodny z Maxflash 8Mbit. Na kartridżu Sparta w ostatniej wersji 4.49.
Ten kartridż jest zgodny z Maxflash 8Mbit, więc jak ktoś będzie miał taką wolę, to może go sobie przeprogramować innym wsadem. W kartridżu są dwie kości ST M29F040, których nie widzi standardowy flasher od Maxflasha. Trzeba wobec tego używać innego flashera, lub można kości wyjąć i przeprogramować programatorem (kości są w podstawkach PLCC32). Jak komuś zależy, żeby flasher maxflasha widział ten kartridż poprawnie, to można też wymienić sobie kości na AM29F040.
Cena: 80zł
Edit: w punkcie 8 jest taki sam kartridż, więc mogę tam też wrzucić SDX. Mogę też naklejkę dokleić.
7. Kartridż SpartaDOS X zbudowany w oparciu o kartridż SIC!. Na kartridżu Sparta w ostatniej wersji 4.49.
Funkcjonalnie jest to kartridż identyczny z SIC!, więc tak należy go traktować. Kiedyś zbudowałem sobie SIC!-a na potrzeby własne w całości w wersji SMD. Kość pamięci jest w podstawce PLCC32 i ma 4Mbit(512kB). Przycisk Reset na kartridżu. W środku zworka zamiast włącznika (niepotrzebne) i druga zworka do podziału kartridża na pół (w razie takiej potrzeby można dołożyć przełącznik).
Była to jednorazowa produkcja tylko i wyłącznie dla siebie, na świecie jest tylko 5szt takich kartridży (dwa u kolegów, dwa w użyciu u mnie na potrzeby własne, i teraz ten jeden wystawiony jako nadmiarowy/niepotrzebny), więcej nie ma i nie będzie, a wzory płytek nie są i nie będą nigdy nikomu udostępnione.
Cena: 80zł
8. Mam jeszcze dodatkowe dwa(został jeden) nadmiarowe kartridże programowalne 8Mbit takie jak w punkcie 6, tylko bez naklejki. Na takim kartridżu mogę zaprogramować np. grę Space Harrier, lub Atari Blast!, lub Jim Slide XL - to są gry, które działają tylko z takiego typu kartridża na Atari stockowym z 64kB pamięci. Może być też pusty kartridż, jak ktoś ma ochotę, można zaprogramować dowolnym wsadem np. ze składanką gier o łącznej pojemności 1MB.
Cena: 80zł (dostępne 2szt 1szt)
Edit: w ten kartridż mogę wrzucić też SDX i zrobić z niego taki sam jak w punkcie 6.
Do zakupionych przedmiotów należy doliczyć koszt wysyłki paczkomatem 13zł.